Projekty financované EÚ

Vyčistime si SPOLU Ladce! 2022

 

Pridajte sa k tým, ktorým nie je jedno, ako vyzerá obec, v ktorej žijú. K tým, ktorým vadia odpadky pri ceste, mimo smetného koša, v lese, v potoku. V sobotu 23. 4. 2022 budeme dobrovoľne zbierať a upratovať okolie Váhu v rámci Ladiec. Budeme sa tešiť na všetkých, ktorí nám pomôžu!

 

 

Kto môže pomôcť?

Vítaní ste všetci: mladí, starší, aj naša najstaršia generácia. Treba rátať s tým, že upratovať a pohybovať sa budete v teréne. Ak si na to netrúfate, podporte túto myšlienku tým, že napríklad pozametáte cestu pred vaším domom, vyzbierate odpadky v okolí vášho paneláku, upracete priestor pri zástavke alebo zberných nádobách. Každé priloženie ruky k dielu sa počíta!

 

 

Kedy upratujeme?

Stretneme sa v sobotu 23. 4. 2022 o 8:00 pri kanálskom moste smerom na družstvo. Môžete prísť autom, peši, na bicykli. V prípade zlého počasia nebudeme akciu organizovať - ale keďže budeme predpoveď sledovať, dáme si včas vedieť či akcia platí, alebo nie.

 

 

Čo si treba doniesť?

Rukavice a vrecia na odpad zabezpečí obec Ladce. Vezmite si pevnú obuv, svačinku a dobrú náladu. Kto má svoje obľúbené pracovné rukavice, môže si ich vziať pre istotu do zálohy :)

 

 

Aký bude postup?

Rozdelíme sa a začneme upratovať. Nájdený odpad budeme dávať na miesta, ktoré budú prístupné traktorom - odvoz odpadu zabezpečí obec. Odpad budeme v čo najväčšej miere triediť. Nepodceňujeme súčasnú situáciu ohľadom pandémie. Prosíme preto všetkých, ktorí sa k nám pripoja, aby boli fit a o svojom zdravotnom stave nemali najmenšie pochybnosti.

 

 

Treba sa nahlásiť?

Individuálne nahlasovanie nie je potrebné, všetky informácie k akcii budeme uverejňovať na Facebooku a na webovej stránke. Veríme, že sa v sobotu stretneme v peknom počte.

 

 

Viete o mieste, ktoré potrebuje upratať?

Tipy na lokality, ktoré by sme do upratovania mali zaradiť môžete písať na starosta@ladce.sk. Ak ste sa rozhodli v rámci partie svojich kamarátov alebo v kruhu rodiny vyčistiť inú lokalitu v našej obci, určite nám o tom napíšte pár slov a zašlite fotky. Prípadne oslovte obecný úrad, ktorý zabezpečí odvoz vami vyzbieraného, vytriedeného odpadu.

 

 

Ďakujeme, že sa k nám pridáte!