Projekty financované EÚ

Úspechy SZUŠ v Ladcoch na DNI TANCA 2018 a POV DANCE 2018

 

Tanečná skupina SPIRIT zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Ladcoch na prelome apríla a mája doslova žala úspechy. Najprv sa 26. 4. 2018 zúčastnila regionálneho kola postupovej tanečnej súťaže Deň tanca 2018. Tu predviedla dokopy 8 tanečných choreografií. Najmladší tanečníci tancovali choreografiu „Indiáni“, s ktorou sa umiestnili v bronzovom pásme. Sára Kuniaková tancovala sólo pod názvom „Take it to go“ a domov si odniesla striebro. Nina Gančárová, Žofia Habánková a Natália Zúbeková sa predviedli v tanci „Mačky“ a vybojovali si zlaté pásmo. Táto veková kategória sa predviedla tiež v tanci „Ružový panter“, kde získala strieborné pásmo a v tanci „Vzostup superhrdinov“ ktorý porota ocenila zlatým pásmom. Naše najstaršie dievčatá nás zastupovali v troch tancoch. Sólo tanec „Timeless“ predviedla Barbora Cvopová (strieborné pásmo), tanec „Prstom po mape“ získal bronzové pásmo a „Útek z väzenia“ zase pásmo strieborné.

 

 

Dievčatá, ktoré sa umiestnili v zlatom pásme postúpili na krajskú súťaž Deň tanca 2018, ktorá sa konala 5. mája v Trenčíne. Keďže boli dievčatá výborne pripravené a veľmi šikovné, zabodovali aj teraz. Ako „Mačky“ si domov odniesli strieborné pásmo a tanec „Vzostup superhrdinov“ získal krásne zlato. Odborná porota nás, bohužiaľ, nenechala postúpiť na celoslovenské kolo ...

 

 

Ôsmeho mája už SPIRIT tancoval v celoslovenskej tanečnej súťaži POV DANCE 2018, ktorá sa konala v Dohňanoch. Na túto súťaž si tanečníci pripravili 9 tancov. Ako prví odsúťažili naši najmenší „Indiáni“ a domov znova doniesli bronzové pásmo. Staršie deti nás reprezentovali s tancom „Rocková párty“ a na krku sa im zaň vynímali krásne strieborné medaily. Sára Kuniaková s tancom „Take it to go“ vybojovala tentokrát zlato! Tanec „Mačky“ (Gančárová N., Habánková Ž., Zúbeková N.) znova ukázal svoju kvalitu a vybojoval zaslúžené zlato. „Ružový panter“ získal strieborné pásmo a náš zatiaľ najúspešnejší „Vzostup superhrdinov“ obhájil zlatú priečku. Barbora Cvopová si opäť vytancovala striebro, tance „Prstom po mape“ a „Útek z väzenia“ si domov odniesli hodnotné strieborné pásmo.

 

 

Tak čo hovoríte, máme šikovné deti? Máme! Okrem krásnych ocenení nás hreje najmä pocit, že všetky tri súťaže sme si naplno užili a tešili sa na ne. Aj keď sme nie vždy získali zlato, nezúfame, trénujeme a súťažíme ďalej, pretože sa chceme stále zlepšovať. Držte nám palce, alebo sa k nám pridajte, veď tanec je nekonečná zábava a radosť!

 

 

Text: Mária Lukajková, DiS. Art

Foto: Zuzana Čuríková, Ivana Klobučníková, rodičia detí zo SZUŠ

Video: Ivana Klobučníková