Projekty financované EÚ

Vianočný čas v MŠ Ladce 2021

 

Vianočný stromček

Vianoce sú už za dverami. Určite sa na ne najviac tešia deti. Pre ne sú tieto sviatky hlavne o radosti – o radosti z darčekov, čakania na Ježiška, zo stromčeka. A preto ani v našej materskej škole nesmie chýbať krásne vyzdobený stromček. Tradícia našej MŠ „Slávnostné rozsvecovanie vianočného stromčeka“ sa tento rok pre pandemické opatrenia uskutočnila bez rodičov, v dopoludňajších hodinách. Deťom sa podarilo spoločným čarovaním a odpočítavaním stromček bez problémov rozsvietiť a ten nám bude robiť radosť a pripomínať nám, že Vianoce sú tu už každú chvíľu.

 

 

Adventný veniec

Predvianočné obdobie sa spája s vôňou čečiny a atmosférou horiacich sviečok. Túto symboliku v sebe prepája adventný veniec, ktorý sprevádza advent. Popri rozsvecovaní vianočného stromčeka v našej MŠ, je už peknou tradíciou aj rozsvecovanie prvej sviečky na adventnom venci. Čím viac sa približujeme k Vianociam, tým viac svetla pribúda na adventom venci. A potom príde tá najväčšia radosť ,keď deti zbadajú horieť všetky štyri sviečky. Nuž zaželajme teda deťom, aby im to rýchlo „ušlo“, nech sú tu už tie vysnívané Vianoce.

 

 

Mikuláš

Tak sa ho teda deti dočkali. Že koho? No predsa Mikuláša. A nie samého, ale pekne aj so svojou družinou. Deti boli šťastné, že na nich ani tento školský rok nezabudol. Strach z čerta niektorí mali, ale ten bol dobrý a oni predsa poslúchali a tak nemusel nikoho zobrať so sebou do pekla. Deti spoločne zaspievali pesničky a zarecitovali básničky a za odmenu dostali sladký balíček

 

 

 

Text: Alena Hudáková, riaditeľka MŠ Ladce

Foto: výber fotiek zo stránky MŠ Ladce