Pre vidiaceho je svetlo spojenie so svetom. Pre slepého s celým vesmírom.

Občania sa pýtajú, starosta odpovedá

 

Na tejto podstránke zverejňujeme odpovede starostu či kompetentných pracovníkov úradu k otázkam z kontaktného formulára, z emailov a z komentárov z Facebooku obce Ladce. Dianie v obci sa týka nás všetkých a preto sú odpovede verejné.

 

Aj vaše otázky môžu byť zodpovedané! Stačí využiť kontaktný formulár, prípadne adresovať otázku na admin@ladce.sk. Odporúčame tiež sledovať Facebook LADCE a webstránku www.ladce.sk.

 

Malé upozornenie: príspevky od občanov, ale aj otázky z Facebooku prechádzajú pri nahadzovaní na web úpravou. Do komentárov sa vpisuje diakritika či interpunkcia (príspevky sú často písané bez nich), opravujú sa gramatické chyby a preklepy. Dôvodom je udržanie istého štandardu celej stránky, ako aj tejto sekcie. Dátum pri otázke je dátum zverejnenia otázky a odpovede na webe.

 


 

16. 01. 2019

Otázka: Odhŕňanie snehu v Ladcoch

"Dobrý deň. Môžte mi vysvetliť, prečo osob,a ktorá ma na starosti odhŕňanie snehu pri železničnej stanic,i mi na parkovisku zatarasila auto? Ako je možné, že to neodhŕňa na opačnú stranu?"

 

Štefanka Tomáš

 

 

Odpoveď:

"Dobrý deň, pán Štefanka, bohužiaľ, radlica za traktorom odhŕňa od stredu komunikácie ku krajnici a nie opačne. Potom by bol v strede cesty kopec snehu. Rozumieme Vám, že ste boli nepríjemne prekvapení, ale množstvo snehu, ktoré počas dňa a noci padlo zaskočilo mnohých a nebolo čas obzerať sa doľava – doprava. Šoféri mali za úlohu spriechodniť cesty a to sa im ledva darilo."

 

S pozdravom
Ing. Jaroslav Koyš, starosta

 


 

16. 01. 2019

Otázka: Optická sieť v obci

"Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či by ste nezvážili petíciu alebo podnet na zrýchlenie internetu (na optiku) nakoľko v domácnostiach pribúda viac a viac zariadení, ktoré si celkom znateľne ukusnú z dostupných 30mb/s (ulica J. Kollára) alebo teda v prepočte 3,75MB/s. I keď nie som zástanca toho, aby ľudia bezdôvodne trávili celé hodiny pozeraním televízie alebo vysedávaním pred PC, bolo by pekné keby sa nemusíme spoliehať na to, že vo vedľajšej miestnosti nikto nič nepozerá alebo nesťahuje ... Podotýkam, že formulár podnetu samosprávy, ktorý sa nachádza na stránke mapy pokrytia Telekomu je vo výsledku len informáciou pre obec či sa v obci niečo podobné plánuje ... A aj keď to nemá nejaký hlbší význam prikladám sem obrázok, na ktorom sú vyznačené okolité obce, ktoré optické pripojenie už majú. Jednou z nich je práve aj Košeca. Za odpoveď vopred ďakujem."

 

S pozdravom, Mário Gábel

 

 

Odpoveď:

"Dobrý deň, dňa 24. 8. 2018 som odpovedal na podobný typ otázky na https://www.ladce.sk/otazky-a-odpovede/. Len tam sa ma už pýtali, kadiaľ daná optická sieť povedie. Celý projekt výstavby optickej siete pre obec Ladce (a Tunežice) pripravuje spoločnosť Telekom. Pokiaľ mám informácie správne, tak projekt bol už podaný na Stavebný úrad do Beluše, kde sa schvaľuje územné rozhodnutie. Následne by mal prebehnúť proces k získaniu stavebného povolenia a mohlo by sa začať s výstavbou. Naši občania v minulom roku dostali výzvu k vyjadreniu sa k pripojovaciemu bodu na optickú sieť. Takže neviem, či na Vás zabudli, alebo ste pre zmenu zabudli Vy, že sa takéto niečo u nás už minulý rok začalo?"

 

S pozdravom
Ing. Jaroslav Koyš, starosta