Projekty financované EÚ

CyklokrOSA Ladce OSA CHALLENGE 2024 11.ročník - 2.časť

Posledná sobota v apríli patrila v Ladcoch športu. Po roku sa v Ladcoch uskutočnil už 11.ročník podujatí OSA CHALLENGE 2024. Tieto preteky sú venované deťom, ktoré súťažia na rôzne vzdialenosti podľa svojej vekovej kategórie, pričom každá kategória je rozdelená na dievčatá a chlapcov. Tento rok sa pretekov zúčastnilo 180 detí. Deti súťažili na odrážadlách (najmenšie deti), ale samozrejme aj na bicykloch.

 

V Ladcoch sa tieto preteky konali druhýkrát a niesli sa pod názvom CyklokrOSA, pretože mali charakter cyklokrosu. Deti súťažili na trávnatom povrchu, na ktorom boli umiestnené rôzne prekážky pre každú vekovú kategóriu. Všetky deti úspešne svoju trať zvládli, prišli úspešne do cieľa a dostali krásnu medailu a tí najlepší sa dostali aj na stupienok víťazov. Samozrejme nechýbali povzbudzujúce pokriky a veľký potlesk.

 

Všetkým gratulujeme a najbližšie sa môžme vidieť na ďalších pretekoch, ktoré sa uskutočnia v Košeci 25.05.2024 pod názvom OSA Trávathlon.

 

Ďakujeme celému OSA tímu, že sa toto skvelé podujatie znova mohlo u nás konať, deti a aj rodičia strávili krásny slnečný a športový deň v našej obci. Vďaka patrí TJ Tatran Ladce za priestory, zamestnancom Obecného úradu za pomoc pri technickej príprave, dobrovoľným hasičom sa organizovanie dopravy, sponzorom za super ceny a kultúrnej komisii a dobrovoľníkom za chutné občerstvenie.

 

Tešíme sa na Vás opäť o rok!

 

 

Text: Mgr. Lucia Melišová

Foto: Vladimír Zápalka, Ing. Katarína Kalusová