Projekty financované EÚ

Stretnutie Rodiny Nepoškvrnenej v Skalnom sanktuáriu na hore Butkov 2019

 

Fotogaléria z duchovného stretnutia Rodiny Nepoškvrnenej v Skalnom sanktuáriu na hore Butkov. Článok z internetu o tejto udalosti nájdete nižšie.

 

 

Päťtisíc pútnikov prišlo do na horu Butkov s Rodinou Nepoškvrnenej

 

Ladce 24. júna (TK KBS) Členovia Rodiny Nepoškvrnenej, ktorú v roku 1975 založila sestra Bernadeta Pánčiová z Kongregácie Milosrdných sestier sv. Vincenta - satmárok, sa stretávajú každý rok. Tohoročné stretnutie sa uskutočnilo v sobotu 22. júna 2019 v Skalnom sanktuáriu Božieho milosrdenstva na hore Butkov.

 

 

Chorí, ich príbuzní, ale aj dobrovoľníci, lekári, zdravotníci a železničiari, ktorí sprevádzajú púte do Lúrd, a sestry satmárky priputovali zo všetkých kútov Slovenska.

 

 

Spoločný program sa začal príhovorom Ľuboša Václaveka MSSCC, ktorý všetkých prítomných povzbudil k tomu, aby si uvedomili, že Panna Mária je naša Matka, Matka milosrdenstva.

 

 

Vrcholom stretnutia bola svätá omša, ktorú slávil žilinský biskup Mons. Tomáš Galis spolu s viacerými kňazmi. Vo svojej homílii sa poďakoval členom Rodiny Nepoškvrnenej za to, že svojimi modlitbami a obetami tvoria duchovné zázemie pre diecézy, farnosti, pre celé Slovensko i Cirkev. Pred záverečným požehnaním sa všetci spoločne zasvätili Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

 

 

Spoločný program pokračoval po prestávke prednáškou Františka Romaňáka CSsR na tému 20 sobôt podľa Bartola Longa, apoštola ruženca. Nasledovala kajúca pobožnosť s eucharistickým požehnaním, ktorej súčasťou bola modlitba bolestného ruženca.

 

 

Stretnutia sa zúčastnilo okolo päť tisíc pútnikov a vďaka priamemu prenosu sa s nimi prostredníctvom Rádia Lumen mohli duchovne spojiť aj tí, ktorým rôzne okolnosti či zdravotný stav nedovolili vydať sa na túto cestu.

 

 

"Spoločné stretnutie pri Matke milosrdenstva povzbudilo účastníkov vo viere a najmä chorým dodalo novú odvahu kráčať s Matkou Máriu k Ježišovi," informovala TK KBS sr. M. Alžbeta Lukasová SMSS.

 

 

Zdroj článku: www.tkkbs.sk

Foto: Ján Čechovský, PCLA