Projekty financované EÚ

Tanečná súťaž O pohár starostu obce 2019

 

V sobotu 22. 6. 2019 sa v Ladcoch konala tanečná súťaž O pohár starostu obce Ladce. Organizátorom tohto podujatia bola obec Ladce a Súkromná základná umelecká škola Ladce. Súťaže sa zúčastnili skupiny z Martina, z Považskej Bystrice, z Dubnice nad Váhom, z Novej Dubnice a z Púchova, ktoré bojovali o cenný pohár starostu obce. Touto súťažou sme ukončili školský rok 2018/2019 a po celoročnej drine si skupina SPIRIT z Ladiec na súťaži vybojovala 4x striebro a 7x zlato.

 

 

Naši najmenší tanečníci s tancom Tučniaci z Madagaskaru získali zlato. O niečo staršie deti sa predstavili v tanci futbalový zápas (show dance) a Bla, bla (disco dance). S obidvoma tancami si vytancovali zlatú priečku. Vo vekovej kategórii junior sme mali aj miniformácie - sólo Žofia Habánková - Pipi dlhá pančucha (zlato), sólo Sára Kuniaková - My show (striebro), Duo Nina Gančárová a Natália Zúbeková – Animals (zlato).

 

 

Veľké formácie vo vekovej kategórii junior:Barbie (disco) 2. miesto, Návrat Tarzana (show dance) 2. miesto. Naše najstaršie dievčatá súťažili s dvoma veľkými choreografiami:Wild youth (show dance) a Nákupné maniačky (disco dance). S oboma tancami si vytancovali zlatú priečku. Duo mládež Barbora Cvopová a Nikola Fusková sa umiestnili na 2. mieste.

 

 

Text: Mária Lukajková, DiS. Art

Foto: Zuzana Čuríková