Projekty financované EÚ

Krásne tri týždne v MC MIMČO 2022

Materské centrum MIMČO pripravilo aj tento rok leto plné zážitkov pre deti a tínedžerov z Ladiec a okolia.

 

Našou úlohou bolo zaujať, zabaviť sa,  vytvoriť zvedavosť, spoznávať, vzdelávať sa, naučiť sa niečo nové, spoločne sa akceptovať, vytvoriť príjemnú a pokojnú atmosféru, dbať na potreby svoje, ale aj svojho okolia v troch rôznych témach.

 

Počas prvého týždňa, sme spoznávali vďaka hradným povestiam známe i menej známe príbehy, stali sme sa hľadačmi hradných pokladov, vyrábali tuhé voňavé mydlá ako na hrade, skúmali sme hradné pravdy na Čachtickom hrade, hrali sme hradné hry na Považskom hrade, pátrali sme vďaka indíciám v Parku miniatúr v Podolí, vytvárali voňavé bylinkové vrecúška a tancovali sme ako na hradnom bále.

 

Druhý týždeň sme sa snažili stať indiánmi. Začali sme prideľovaním indiánskych mien, tvorením indiánskych čeleniek, indiánskych vrkočov a náramkov priateľstva. Jazda na koni bola v tento týždeň samozrejmosťou, ako i tvorba lapačov snov, výroba kartónových obrazov a pitie indiánskeho zlata. Svoju odvahu si mohli indiáni a indiánky posilniť v parku Tarzania na lanovej dráhe, no i lukostreľbou pod odborným vedením p. Cahela, ktorý im dal nielen skúsenosti, ale i cenné rady.

 

Tretí týždeň sme všetci kúzlili, čarovali, púšťali vlastnoručne vyrobené loďky origami po rieke Váh, vytvárali sviečky z vosku, zbierali zázračné bylinky do plétenej tašky, ktorú si každý mohol vymaľovať a ozdobiť ako chcel, skúmali sme čarovný svet tekutín, no i tuhých látok. Piknikovali sme v prírode, jašili sme sa v zábavnom parku, zažili sme ozajstného kúzelníka, ktorému sme mohli najskôr predviesť, čo všetko sme sa naučili, pozrieť si jeho fígle a nakoniec sme boli čestnými hosťami jeho kúzelníckeho predstavenia.

 

Veľmi sme sa v tieto tri týždne zabavili, nasmiali, každý jeden sme sa niečo nové naučili a veríme, že i ďalšie leto budeme mať príležitosť opäť vytvoriť skvelý program, plný záujmových, no i zaujímavých činností pre deti a tínedžerov.

 

Ďakujeme, že môžeme byť súčasťou kultúrneho i spoločenského života Vás všetkých.

 

Vaše MC MIMČO

 

Text: Mgr. Adela Guzoň

Foto: Mgr. Adela Guzoň