Projekty financované EÚ

Starostovská kapustnica a držková 2019

 

Podujatie Starostovská kapustnica a držková sme spolu s rodinou a priateľmi zorganizovali pre občanov Ladiec, Horných Ladiec a Tunežíc aj tento rok. Síce podujatie mierne zmenilo názov, nakoľko sme spravili aj trochu obmenu v podávanom jedle, dôvod jeho usporiadania ostal rovnaký – stretnúť sa, porozprávať o živote v obci, pochutiť si na teplej voňavej kapustnici a držkovej a zabaviť sa.

 

 

Ako som už spomenul, namiesto gulášu sme sa tento rok rozhodli pre kapustnicu, ktorá je pre sviatky viac typická a patrí medzi tradičné slovenské jedlá. Nachystané bolo aj varené víno, horúci čaj a šišky pre deti či milovníkov sladkých jedál. Varenie kapustnice a držkovej mal na starosti kuchár Peter Jágrik a smažené šišky dodala spoločnosť pána Adamičku z Beluše. Atmosféru doplnila hudba, ktorú zabezpečil Michal Fusko a hlavne vy všetci, naši občania a ich rodiny či blízki, ktorí sa pred domom kultúry v sobotu 30-teho novembra stretli naozaj v peknom počte.

 

 

Počasie nám už vonku ukazuje zimnú tvár – a tak to má byť! Všetci máme predsa radi sviatky plné snehu a k sviatkom patrí okrem snehu aj stretávanie sa. Aj Starostovská kapustnica a držková je podujatím, ktoré má ľudí zblížiť, odbremeniť od stresov z práce alebo vianočných zhonov. Zároveň je to príležitosť pre mňa stretnúť sa s vami, podiskutovať, riešiť vaše problémy alebo podporiť vaše nápady.

 

 

Verím, že aj vám táto sobota odštartovala vianočné obdobie, ktoré je v plnom prúde, že vás naň dobre naladila a že ste si na jedlách pochutili. Budem rád, ak sa stretneme opäť o rok. Ďakujem občanom za účasť a svojej rodine a kamarátom za podporu a čas, ktorý venovali tejto akcii. Príjemné adventné obdobie!

 

 

Text: Ing. Jaroslav Koyš, Mgr. Kristína Lišková

Foto: Mgr. Miroslav Lipták