Projekty financované EÚ

Turisti TULAK na horách v roku 2018

 

Po úspešných jarných túrach v Strážovských vrchoch (Vápeč) a Nízkych Tatrách (Ohnište), sme si to namierili na neďaleký Žibrid a Súľovský hrad v Súľovských skalách. I napriek náročnému profilu trasy, ktorý umocňovalo veľmi horúce letné počasie, prešlo danú trasu úspešne 40 turistov vrátane 8 detí. Našim ďalším cieľom mala byť Krížna vo Veľkej Fatre. Kvôli nepriaznivému počasiu sme však museli viackrát prekladať termín výstupu a nakoniec ho úplne zrušiť.

 

 

A tak prišiel na rad vrchol sezóny, ktorým bol náročný výstup na 2173 metrov vysoký Klin nachádzajúci sa v hlavnom hrebeni Západných Tatier medzi Račkovým a Gáborovým sedlom. Túto krásnu trasu plnú nádherných výhľadov na Západné, Vysoké ale aj Nízke Tatry a poľskú časť Vysokých Tatier zvládlo v slnečnom, no veľmi veternom počasí 43 turistov, z toho 2 deti.

 

 

Záver sezóny už tradične patrí nášmu Butkovu, na ktorý sme vystúpili 20. októbra a všetci sme sa spoločne zapísali do vrcholovej knihy. Bodku za úspešnou sezónou dalo spoločné posedenie a zhodnotenie pri fantastickom guláši na chate Ľubomíra a Zdenky Martinákovcov, za čo im všetci Ladeckí turisti veľmi pekne ďakujeme. Aj keď sa nám nepodarilo uskutočniť všetky naplánované turistiky, dohromady sme prešli viac ako 90 km s celkovým prevýšením takmer 5200 metrov.

 

 

Text: Peter Martinák

Foto: Peter Martinák