Projekty financované EÚ

73. výročie SNP v Ladcoch 2017

 

Pietna spomienka pri pomníku II. svetovej vojny v Ladcoch sa koná už pravidelne, výnimkou preto nebol ani rok 2017. V utorok 29. augusta sa pri pamätníku obetiam vojny stretlo približne 50 ľudí. Oslavu výročia SNP začal príhovor p. Mariana Justha o historických súvislostiach týkajúcich sa aj našej obce. Veniec k pamätníku položil starosta obce spolu so zástupcom. Za zväz protifašistických bojovníkov pokladal veniec p. Marian Justh a p. Anton Haršány. V rámci programu a spomienky zahrala aj dychová hudba Ladčanka.

 

 

Spomienkové udalosti týkajúce sa SNP nepatria medzi najnavštevovanejšie kultúrne podujatia v rámci obce, ani v rámci Slovenska. Historické fakty si však treba pravidelne pripomínať a čerpať z nich ponaučenie pre dnešný život, či pre budúce fungovanie celej generácie. Slúžia ako výstraha pred tým, čo by sa nemalo už zopakovať a preto veríme, že sa pietna tradícia v našej obci zachová aj po ďalšie roky, a bude mať stále viac a viac účastníkov.

 

 

Okrem toho je dôležité podotknúť, že v rámci podaných projektov obce Ladce čaká vedenie obce aj na schválenie projektu „Obnova kultúrnych pamiatok“, predmetom ktorého je investícia do rekonštrukcie pomníka Padlým a umučeným v SNP na križovatke s novým premiestnením do centrálnej zóny pred obecný úrad. V nasledujúcich linkoch si môžete o projekte ale aj o SNP a vojne v Ladcoch prečítať viac.

 

 

 

 

Foto: Marian Želiar