Projekty financované EÚ

ČISTÝ REVÍR = ČISTÁ PRÍRODA = ČISTÉ LADCE 2023

Poľovníci, rybári, turisti, členovia SZZP a dobrovoľníci z Ladiec, ktorým záleží na prírode a prostredí okolo nás, sa dnes stretli na spoločnej aktivite " Čistý revír = čistá príroda = čisté Ladce ".

 

Celkovo sa podujatia zúčastnilo viac ako 60 dobrovoľníkov, za čo sme nesmierne vďační. Väčšina prišla na dohodnuté miesto, kde sme sa rozdelili do piatich skupín a rozmiestnili sme sa na dohodnuté lokality. Boli aj dobrovoľníci, ktorí zbierali individuálne a vrecia nechali pri ceste, alebo doviezli na zberný dvor.

 

Vďaka tejto akcií, žiaľ musíme aj konštatovať, že stále sa medzi nami nájdu aj ľahostajní a nezodpovední ľudia , ktorým nerobí problém doviezť a vyhodiť do prírody sklo, plasty, plechovky a veci, ktoré už nepotrebujú, aj keď máme v obci k dispozícii zberný dvor. Svedčí o tom množstvo, ktoré sme dnes vyzbierali v lokalite pri Váhu a na ceste z Tunežíc poza cementáreň smerom na Horné Ladce. Bolo to 2 600 kg odpadu, ktorý by nám tu znepríjemňoval život ešte dlhé roky.

 

Po skončení bol pre všetkých pripravený výborný poľovnícky guláš , čapované pivo a kofola.

 

Veľmi pekne ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa zúčastnili tohto pekného podujatia a pričinili sa o to, že Ladce sú o niečo krajšie a čistejšie !

 

Text: Dominik Koštialik

Foto: Vladimír Zápalka, Ing. Katarína Kalusová, Juraj Letko, Ing. Zuzana Malovcová Seidl