Projekty financované EÚ

Ladecký beh detí 2019

 

 

 

Prvý ročník Ladeckého behu detí sa konal súbežne s behom dospelákov na Butkov, v nedeľu 29. septembra 2019. Myšlienka zorganizovať športovú akciu pre deti v obci sa stretla s veľkou podporou nášho starostu, a keď sa jej chytilo zopár rodičov – dobrovoľníkov, podujatie sa mohlo začať naplno chystať. A prečo práve beh? Cieľom podujatia bolo pritiahnuť deti na ihrisko, zavolať von ich rodičov, jednoducho, stráviť spoločne peknú športovú nedeľu. Chceli sme ukázať rodičom, že s ich podporou dokážu nejaké tie metre zabehnúť aj také deti, ktoré bežne nešportujú, a naopak, ukázať deťom, že na začatie športovania stačí dobrá nálada, tenisky a odhodlanie. Takisto sme chceli podporiť tie deti, ktoré už športujú a radi by si zmerali sily so svojimi vrstovníkmi. Na základe ohlasov a spätných reakcií (a to naozaj nechceme pôsobiť namyslene) musíme skonštatovať, že podujatie sa vydarilo, účasť bola pekná, počasie na jednotku a deti šťastné. A o to predsa išlo, všakže?

 

 

Deti bežali v šiestich kategóriách. Hoci prvotne sme počítali so štyrmi vekovými kategóriami, pre veľký záujem ich vzniklo napokon viac (čo nás nesmierne teší!). Motiváciou bežať najlepšie ako sa dá nebol len dobrý pocit či podpora rodičov, ale i medaila a pekná cena – tričko, alebo knižka. Najmladšie deti dostali medailu aj za účasť, pretože ich odvaha a športové nasadenie museli byť jednoznačne ocenené. Celkovo bežalo 89 detí, z toho 50 detí bolo z Ladiec. Najmladší účastník, vlastne účastníčka, mala len 1 rok a 9 mesiacov (Zara Mrážiková). Bežali dokonca aj súrodenci. Chlapci z rodiny Staňových určite svojich rodičov potešili, veď až traja bratia zo štyroch sa umiestnili na medailovej pozícii.

 

 

Podujatie by nebolo možné zorganizovať bez sponzorských darov a ochoty ľudí pomôcť s registráciou, s organizáciou a s vyhodnotením behu. V mene všetkých pretekajúcich detí by som rád poďakoval starostovi obce, Jaroslavovi Koyšovi, za podporu a pomoc s organizáciou, a tiež Obecnému úradu v Ladcoch za knižky pre prvé miesta. Vďaka patrí aj Považskej cementárni Ladce a Únií behov do vrchu za spoluorganizovanie podujatia, riaditeľke našej materskej školy Alene Hudákovej za darčeky pre deti a chutné koláčiky, ktoré napiekli spolu s dcérou Karin Želiarovou, Zuzane Čuríkovej za fotografovanie podujatia a Branislavovi Liptákovi – BeeL za to, že nám zasponzoroval a vytlačil krásne tričká pre víťazov. Za pomoc pri organizácii patrí vďaka rodine Stachovej a Tichej, za pomoc s propagáciou, s cenami a s písaním tohto článku Kristíne Liškovej. Ďakujem aj svojej manželke Martine, ktorá ma v spoluorganizovaní podujatia podporila.

 

 

Ako to už pri prvých ročníkoch väčšiny súťaží či podujatí býva, veľa organizačných vecí sa človek naučí až za pochodu. Rovnako sme na tom boli aj my a tento ročník súťaže bol pre nás výzvou, ale aj príkladom, kde a čo môžeme ešte vylepšiť. Veríme však, že sa všetkým rodičom a najmä ich deťom Ladecký beh detí 2019 páčil. Že budú poctivo trénovať na ďalší ročník, a prídu naň so svojimi súrodencami, alebo zavolajú aj kamarátov zo školy či škôlky. Budeme radi, ak sa k nám o rok pripojí aj viac rodičov, pretože každá pomocná ruka sa pri organizovaní takéhoto podujatia zíde. Tešíme sa na vás všetkých už teraz!

 

 

Text: Slavomír Mrážik, spoluorganizátor behu

Foto: Zuzana Čuríková

 

 

Výsledky:

 

2015 a mladší, dievčatá:

3. miesto: Laura Galambošová (Ladce)

2. miesto: Aneta Stachová (Ladce)

1. miesto: Melinda Zara Fábiková (Ladce)

 

 

2015 a mladší, chlapci:

3. miesto: David Galanský (Ladce)

2. miesto: Timotej Tarek (Ladce)

1. miesto: Maximilián Hort (Nová Dubnica)

 

 

2014 - 2013, dievčatá:

3. miesto: Karolína Zajacová (Ladce)

2. miesto: Bela Belobradová (Lysá pod Makytou)

1. miesto: Kristína Varčeková (Ladce)

 

 

2014 - 2013, chlapci:

3. miesto: Michal Staňo (Horná Poruba)

2. miesto: Lucas Moravčík (Trenčín)

1. miesto: Gabriel Fábik (Ladce)

 

 

2012 - 2011:

3. miesto: Ema Antalová (Klobušice)

2. miesto: Jakub Staňo (Horná Poruba)

1. miesto: Matúš Behan (Ilava)

 

 

2010 - 2007:

3. miesto: Roland Fábik (Ladce)

2. miesto: Žofia Kubíková (Púchov)

1. miesto: Samuel Staňo (Horná Poruba)