Projekty financované EÚ

Vyčistime si SPOLU Ladce!

 

Pridajte sa k tým, ktorým nie je jedno, ako vyzerá obec, v ktorej žijú. K tým, ktorým vadia odpadky pri ceste, mimo smetného koša, v lese, v potoku. Tri májové soboty budeme dobrovoľne zbierať a upratovať obec a jej okolie a vy sa k nám môžete pridať!

 

 

Kto môže pomôcť?

Vítaní ste všetci: mladí, starší, aj naša najstaršia generácia. Treba rátať s tým, že upratovať a pohybovať sa budete v teréne. Ak si na to netrúfate, podporte túto myšlienku tým, že napríklad pozametáte cestu pred vaším domom, vyzbierate odpadky v okolí vášho paneláku, upracete priestor pri zástavke alebo zberných nádobách. Každé priloženie ruky k dielu sa počíta!

 

 

Kedy upratujeme?

Stretneme sa vždy v sobotu o 8:00. Určíme si tri lokality, ktoré treba upratať. Podľa počtu dobrovoľníkov si lokality rozdelíme. Je preto potrebné prísť autom, alebo na bicykli.

  • 1. máj - čistíme lokality v Horných Ladcoch a ich okolí. Stretneme sa na križovatke lom – salaš („pri novej soche Barborky“) - mapu čistenia nájdete v prílohe na konci stránky.
  • 8. máj -  okolie Váhu v našej obci. Stretneme sa pri kanálskom moste smerom na družstvo - mapu čistenia nájdete v prílohe na konci stránky.
  • 15. máj -  doplníme lokalitu aj miesto stretnutia.

V prípade zlého počasia nebudeme akciu organizovať - ale keďže budeme predpoveď sledovať, dáme si včas vedieť či akcia platí, alebo nie.

 

 

Čo si treba doniesť?

Rukavice a vrecia na odpad zabezpečí obec Ladce. Vezmite si pevnú obuv, svačinku a nezabudnite na rúško. Kto má svoje obľúbené pracovné rukavice, môže si ich vziať pre istotu do zálohy :)

 

 

Aký bude postup?

Rozdelíme si lokality a začneme upratovať. Nájdený odpad budeme dávať na miesta, ktoré budú prístupné traktorom - odvoz odpadu zabezpečí obec. Odpad budeme v čo najväčšej miere triediť. Budeme sa snažiť dodržiavať medzi sebou odstup aspoň 2 metre. Budeme radi, ak všetci, ktorí sa k nám pripoja, budú fit a o svojom zdravotnom stave nebudú mať najmenšie pochybnosti.

 

 

Treba sa nahlásiť?

Vytvorili sme Facebookovú udalosť, v ktorej môžete prejaviť svoj záujem. Individuálne nahlasovanie nebude potrebné, všetky informácie budeme k akcii uverejňovať na Facebooku, v udalosti na Facebooku a aj na webovej stránke. Veríme, že sa v sobotu stretneme v peknom počte.

 

 

Viete o mieste, ktoré potrebuje upratať?

Tipy na lokality, ktoré by sme do upratovania mali zaradiť môžete písať na starosta@ladce.sk.

 

 

Ďakujeme, že sa k nám pridáte!