Projekty financované EÚ

Tretí októbrový piatok (20.10.2023) v Ladcoch bol ľúbostným i ľúbivým. Na 24. ročníku celoštátnej súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej ľúbostnej poézie Koyšove Ladce odznelo až 41 recitátorských vystúpení plných poézie lásky v ľúbozvučnej slovenčine. Vyhlasovateľom súťaže je Klub priateľov poézie Pavla Koyša v Bratislave a spoluvyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Organizátorom súťaže je Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, spoluorganizátormi obec Ladce a Považská knižnica v Považskej Bystrici.

 

Úvod podujatia patril spomienke na básnika Pavla Koyša, rodáka z obce Ladce, pri jeho pamätnej tabuli umiestnenej na budove kultúrneho domu. Slávnostné otvorenie súťaže sa konalo v obradnej sieni OcÚ Ladce, s príjemný hudobným vystúpením ZUŠ Ilava, pod vedením Mgr. Jarmily Piškovej. Po privítaní a predstavení poroty a hostí organizátormi nasledovali súťažné recitácie I., II., III. a IV. kategórie.

 

Výsledky nájdete na odkaze: https://www.pospb.sk/.../24.-koysove-ladce-vyhodnotenie.

 

Účastníci podujatia mali možnosť vo voľných chvíľach navštíviť aj kaštieľ v Ladcoch (MaHoLa), ktorého pracovníci sprístupnili vstup do areálu aj mimo otváracích hodín, za čo im ďakujeme.

 

Oceneným gratulujeme a všetkým účastníkom želáme aj naďalej radosť z poézie.

 

Text: zdroj www.pospb.sk

Foto: zdroj www.pospb.sk, Ing. Katarína Kalusová

Súbory na stiahnutie