Projekty financované EÚ

Slávnostné otvorenie detského ihriska v Ladcoch 2020

 

Deti v našej obci majú k dispozícii krásne nové ihrisko a keďže prešlo kontrolou a je v poriadku, dovolili sme si k jeho oficiálnemu otvoreniu vytvoriť aj menší program. Na otvorenie sme pozvali všetky deti z okolia, ktoré si aj napriek horúčave užívali hru. Na ihrisku vládol smiech, vidieť bolo šťastné tváričky. Najskôr sme deťom nechali možnosť poobzerať sa po ihrisku pri veselej hudbe, potom nasledoval príhovor starostu obce, Ing. Jaroslava Koyša, neskôr som pár slov povedala aj ja. Zároveň som deti zavolala k sebe a oboznámila som ich s hrou na hľadanie prírodných pokladov. Spolu s mojou kolegyňou Mirkou Ďurovcovou sme deťom rozdali papierové vrecká, na ktorých boli nákresy prírodných pokladov, ktoré bolo treba na ihrisku a v jeho okolí nájsť. Keď malí hľadači našli poklady, prišli si pre diplom, ktorý si mohli sami vyfarbiť v pripravenej tvorivej dielničke.

 

 

K diplomu, na ktorom bolo napísané i meno hľadača pokladov, sme deťom dali balón DM spoločne, s koordinátorkou projektu Bc. Luciou Barošovou - keďže DM drogérie boli jedným zo sponzorov ihriska. Na deti čakala aj kolofa, ktorú podával Dominik Koštialik. Čakala nás veselá, takmer dvojhodinová zábava so sprievodom DJ - p. Fuska. Okrem hry boli pripravené aj kreatívne dielničky, ktoré viedlo naše MC MIMČO.

 

 

Všetkým zúčastneným, pomáhajúcim i povzbudzujúcim, našim rodinám a priateľom našej obce, priateľom MC MIMČO aj Obecnému zastupiteľstvu v Ladcoch patrí veľké ďakujeme za krásne ihrisko, veselé oficiálne otvorenie aj príjemne prežitý deň.

 

 

Opäť sme niečo dokázali spoločne, a je to nádherný pocit!

 

 

 

Text: Mgr. Adela Guzoň

Foto: Mgr. Adela Guzoň