Ako ty ľúbiš tak budeš aj ty ľúbený. Ako ty ničíš, tak budeš aj ty zničený.

Beh na Butkov 2020

 

Koronavírus ovplyvnil tento rok viaceré podujatia, Beh na Butkov sa však konal. V rámci opatrení sa počas preteku nepodávalo občerstvenie a aj samotní bežci sa snažili napríklad po dobehnutí menej zoskupovať, či nezabúdať na nosenie rúšok. Aj Ladce mali na tomto behu svoje zastúpenie, na pretekoch sa zúčastnilo 6 bežcov, z toho jedna bežkyňa.

 

 

Celkovo štartovalo 103 bežcov, z Ladiec bežali Silvia Šrámeková Porubčanová, Dominik Porubčan, Matej Guzoň, Miloš Šedík, Pavel Liščák a Slavomír Mrážik. Pre Miloša Šedíka bol tento beh premiérovým.

 

 

Výsledky:

V kategórii muži do 50 rokov sa Dominik Porubčan umiestnil na treťom mieste s časom 27:10. V rovnakej kategórii, ale na 13. mieste, sa umiestnil Miloš Šedík s časom 32:16. V tejto kategórii bežal aj Matej Guzoň, s časom 37:15 obsadil priečku číslo 21. S časom 29:14 si 9. miesto vybojoval Slavomír Mrážik, ktorý bežal v kategórii muži do 40 rokov. V kategórii muži do 60 rokov obsadil 17. miesto Pavel Liščák s časom 43:07. Silvia Šrámeková Porubčanová skončila šiesta, jej čas bol 38:37. Súťažila v kategórii ženy do 50 rokov.

 

Hoci všetci športovci bežali najmä preto, aby si porovnali svoje sily s konkurenciou v regióne a vylepšili svoje osobné časy, ďakujeme im aj za peknú reprezentáciu našej obce a držíme im palce v ďalších športových súťažiach.

 

 

 

Text: Mgr. Lišková Kristína, Slavomír Mrážik

Foto: Dominik Porubčan, Miloš Šedík