Projekty financované EÚ

Beh na Butkov 2020

 

Koronavírus ovplyvnil tento rok viaceré podujatia, Beh na Butkov sa však konal. V rámci opatrení sa počas preteku nepodávalo občerstvenie a aj samotní bežci sa snažili napríklad po dobehnutí menej zoskupovať, či nezabúdať na nosenie rúšok. Aj Ladce mali na tomto behu svoje zastúpenie, na pretekoch sa zúčastnilo 6 bežcov, z toho jedna bežkyňa.

 

 

Celkovo štartovalo 103 bežcov, z Ladiec bežali Silvia Šrámeková Porubčanová, Dominik Porubčan, Matej Guzoň, Miloš Šedík, Pavel Liščák a Slavomír Mrážik. Pre Miloša Šedíka bol tento beh premiérovým.

 

 

Výsledky:

V kategórii muži do 50 rokov sa Dominik Porubčan umiestnil na treťom mieste s časom 27:10. V rovnakej kategórii, ale na 13. mieste, sa umiestnil Miloš Šedík s časom 32:16. V tejto kategórii bežal aj Matej Guzoň, s časom 37:15 obsadil priečku číslo 21. S časom 29:14 si 9. miesto vybojoval Slavomír Mrážik, ktorý bežal v kategórii muži do 40 rokov. V kategórii muži do 60 rokov obsadil 17. miesto Pavel Liščák s časom 43:07. Silvia Šrámeková Porubčanová skončila šiesta, jej čas bol 38:37. Súťažila v kategórii ženy do 50 rokov.

 

Hoci všetci športovci bežali najmä preto, aby si porovnali svoje sily s konkurenciou v regióne a vylepšili svoje osobné časy, ďakujeme im aj za peknú reprezentáciu našej obce a držíme im palce v ďalších športových súťažiach.

 

 

 

Text: Mgr. Lišková Kristína, Slavomír Mrážik

Foto: Dominik Porubčan, Miloš Šedík