Projekty financované EÚ

Dni obce Ladce 2017

 

Dlhé roky býval predposledný júlový víkend spojený s hodmi a v obci bolo vždy veselo. Keďže sa termín hodov posunul na jar a my sme chceli túto tradičnú letnú aktivitu zachovať, s vedením obce a s poslancami sme sa dohodli na zachovaní pôvodného termínu bývalých hodov pre spoločné oslavy v obci. Túto letnú aktivitu sme nazvali „Dni obce Ladce“. Tento rok bol výnimočný aj preto, že sme si pripomenuli 545-te výročie 1. písomnej zmienky o obci Ladce a zároveň 620-te výročie 1. písomnej zmienky o obci Tunežice.

 

 

Príprava udalosti Dni obce Ladce sa začala už začiatkom roka 2017. Aj keď sa program a účinkujúci niekoľkokrát zmenili, konečný výsledok vnímame veľmi pozitívne. So svojím vystúpením otvorila podujatie už tradične DH Ladčanka. Nasledoval program tanečného krúžku Mimčo, vystúpenie folklórnej speváčky a heligonkárky Vlasty Mudríkovej, prezentácia pastierskeho folklóru v podaní trombitášov Štefánikovcov a moderného tanca v podaní tanečnej skupiny DVUZE. V krátkom pásme nás p. Marian Justh previedol históriou oboch obcí. Pozvanie prijal aj predseda TSK Ing. Jaroslav Baška, delegácia z partnerského mesta Kelč a v neposlednom rade aj Ing. Anton Barcík, ktorému sme v rámci podujatia udelili čestné občianstvo v obci Ladce.

 

 

Program pokračoval tombolou o hodnotné ceny. Po tombole vystúpil hlavný hosť programu, pražská hudobná skupina INSTINCT, ktorej spevák Lukáš Ciho je rodák z Ladiec. Členovia Instinctu ešte dlho po koncerte pózovali fotografom a rozdávali podpisy. Po koncerte sa konala zábava so skupinou Fonetik, ktorá pokračovala do skorých ranných hodín. Počas sobotňajšieho odpoludnia boli v priestoroch pred DK Ladce predajné stánky, atrakcie pre deti a stánky s občerstvením. Príjemným spestrením bola prezentácia Kelčského pivovaru Dubravius, prezentácia ľudového umelca p. Hýžu z Kelča a výstava fotografií Martina Habánka, ktorá bola sprístupnená v priestoroch domu kultúry. Celý program perfektne odmoderovala Monika Fusková.

 

 

Na záver patrí poďakovanie všetkým, ktorí pomáhali pri organizácii tejto kultúrnej akcie, predsedovi TSK Jaroslavovi Baškovi za finančnú podporu a hlavne vám - občanom za účasť a atmosféru, ktorú ste počas víkendu vytvorili.

 

 

Tešíme sa na budúcoročné Dni obce Ladce, ktoré sa budú opäť konať predposledný júlový víkend 2018.

 

 

Text: Dominik Koštialik

Foto: Martin Habánek, TSK