Projekty financované EÚ

Pomoc Ukrajine: Informácie pre dobrovoľníkov, verejnosť, utečencov

 

Na tejto podstránke zverejňujeme informácie pre dobrovoľníkov, ktorí chcú pomôcť utečencom z Ukrajiny, a tiež informácie pre širokú verejnosť.

 

 

 

Rýchla navigácia (kliknite na typ dokumentu):

Informácie k príspevku za ubytovanie cudzinca | Zbierka v Púchove | Logistické centrum pomoci DCA| Materiálna zbierka | Pomoc od obce | Kontakty, letáky

 

Pozor, zmena! Kde požiadať o dočasné útočisko?

Registráciu dočasného útočiska je možné vybaviť v Bratislave, Nitre, Žiline, MIchalovciach, Humennom. Konkrétne miesta a časy nádete v letáku

Od júla 2022 sa zmenili aj pravidlá v oblasti dopravy. Cestovanie zadarmo je limitované počtom dní od príchodu. Konkrétne podmienky nájdete v letáku.

 

 

Zberné miesto pomoci pre odídencov z Ukrajiny v Púchove

Zmena v prevádzkovom čase zberného miesta pomoci pre odídencov z Ukrajiny nastáva od piatka 25. 3. 2022, otvorené bude v čase 8:00 - 18:00 hod. Zber reaguje na aktuálne potreby odídencov z Ukrajiny, nachádzajúcich sa na území mesta Púchov, zbiera sa to, čo v súčasnosti najviac ľudia potrebujú - trvanlivé potraviny a hygienické potreby. Viac info (link).

 

 

 

 

Okresné logistické centrum materiálnej a potravinovej pomoci pre obyvateľov Ukrajiny

Centrum je zriadené od 07. 03. 2022 v priestoroch budovy bývalej II. základnej školy na Partizánskej ulici v Dubnici nad Váhom. Predtým, ako sa rozhodnete zaniesť materiálovú a potravinovú pomoc do okresného logistického centra, kontaktujte pána Jozefa Martinku na telefónnom čísle: 0918 117 046. Je potrebné si dohodnúť približnú hodinu, aby všetci neprišli naraz. V rámci možností by bolo dobre, aby tovar bol roztriedený a aby ste boli súčinní pri vykladaní. Link.

 

 

 

 

Materiálna zbierka Pomoc Ukrajine v Ladcoch

Obec Ladce v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom organizuje materiálnu zbierku „Pomoc Ukrajine“. Utečenci z Ukrajiny budú ubytovaní v zariadeniach a župných internátoch. Zbierka sa uskutoční v Kultúrnom dome v Ladcoch, vstup bude cez bočný vchod od hlavnej cesty, utorok, streda, štvrtok, t.j. 15. 3. 2022, 16. 3. 2022, 17. 3. 2022 v čase od 10:00 hod. do 12:00 hod. a od 14:00 hod. do 16:00 hod.

 

Občania môžu priniesť:

 • Trvanlivé potraviny - konzervy s mäsom, rybami, paštéty, strukoviny, instantné polievky, džemy, káva, čaj, cukor, med, soľ, cestoviny, omáčky na cestoviny
 • Potraviny pre deti - sladkosti, detské príkrmy – sušené materské mlieko, detská výživa, krupica, kaše
 • Hygienické potreby: toaletný papier, dámske hygienické potreby (hyg. vložky, tampóny), plienky (všetky veľkosti), vlhčené vreckovky, zubné kefky a pasty, jednorazové holiace strojčeky, pena na holenie, šampóny a sprchovacie gély, pracie prostriedky, prostriedky na umývanie riadu, dezinfekcia, utierky dezinfekčné, papierové vreckovky, obrúsky, kuchynské utierky, respirátory, termosky, 10 - 20 litrové nádoby na nápoje/vodu, testy, rúška
 • Lieky: Nurofen sirup, lieky na hnačku pre deti aj dospelých, leukoplasty, obväzy
 • Teplé deky, posteľnú bielizeň, spacie vaky, karimatky, lekárničky a zdravotnícky
  materiál na potrebu prvej pomoci (Betadine a iné), vybavenie do internátnych
  kuchyniek (funkčné rýchlovarné kanvice, mikrovlnky, hrnce, príbory, ...)


Ďakujeme!

 

 

 

 

Pomoc od obce Ladce

Vážení spoluobčania!

Ani obci Ladce nie je ľahostajná súčasná situácia na Ukrajine. Zdieľame strach, smútok, obavy, no zároveň sme pripravení pomôcť všetkým, ktorí sa rozhodli kvôli bezpečnosti opustiť svoje domovy.

Komunikujeme so stránkou Človek v ohrození a ponúkli sme dočasné ubytovanie v priestoroch nášho kultúrneho domu a telocvične v základnej škole. Momentálne však Krízový štáb SR hľadá plnohodnotné ubytovacie priestory.

Ak si myslíte, že také viete poskytnúť, napíšte na stránku www.clovekvohrozeni.sk a ponúknite svoju pomoc alebo ubytovacie priestory prostredníctvom formulára. V prípade otázok sa môžete obrátiť na dobrovolnici.ukrajina@clovekvohrozeni.sk alebo tel. číslo 0917 239 708.

 

 

 

 

Ako môžem pomôcť?

 • V prípade jednotlivcov a podnikateľských subjektov nahlasujte všetku pomoc na nasledujúcu adresu: Uosppz@minv.sk.
 • Pre Ukrajinu bol vytvorený oficiálny web s informáciami na www.ua.gov.sk.
 • Na tejto stránke je možné nahlásiť individuálnu pomoc: ubytovanie, materiál, tlmočenie.
 • Ponuku na ubytovanie môžete nahlásiť na oficiálny kontakt MV SR na tel. č. 02/4859 3312 alebo E-mail: pomocpreukrajinu@minv.sk.

 

 

Informácie

Leták

Leták

Leták

PDF

Leták

PDF

Nestaňte sa obeťou obchodníkov s ľuďmi - kontakty, informácie

Leták č. 1, Leták č. 2

PDF

Не стань жертвою торгівлі людьми - Контакти, інформація

Leták č. 1, Leták č. 2

PDF

 

 

 

 

Späť na všeobecné oznamy