Musí existovať čierna, aby mohla vyniknúť biela.

Materské centrum Mimčo Ladce

 

Kto sme a čo robíme?

Naše Materské centrum MIMČO je tu pre verejnosť z blízkeho i z ďalekého okolia. Každý utorok sme tu pre rodičov s deťmi vo veku od 1 do 6 rokov v čase od 15:00 hod. do 18:00 hod. Náš harmonogram je voľnejší, no snažíme sa vždy od 15:00 hod. do 16:30 hod. venovať voľnej hre s deťmi, o 16:30 hod. tvoríme s deťmi na tému, ktorá zodpovedá danému obdobiu, o 17:00 hod. máme špotrovo-tanečný krúžok, kde precvičujeme telíčko detí od klenby nohy až po krk a hlavu. Potom s deťmi tancujeme na známe i novšie piesne, prekonávame prekážky a zabávame sa športom. Nakoniec si zväčša dáme skákajúci hrad, ktorý majú deti v obľube. Potom spoločne poupratujeme a v prípade príjemnej atmosféry zotrváme pri hrách i o niečo dlhšie.

 

Stretávame sa nielen vnútri, ale aj vonku a pre deti pravidelne chystáme rôzne aktivity a súťaže - napríklad letnú olympiádu - ktoré sú vždy spojené so zábavou, hrou a odmeňovaním.

 

Materské centrum Mimčo je o hre, zábave, stretávaní. Sme tu najmä preto, aby sa deti zoznamovali a naučili sa spoločne hrať. Tešíme sa na všetkých, ktorí k nám prídu.

 

 

Vstup a časy:

Vstup je pre kohokoľvek, kto má dieťa vo veku 1 až 6 rokov a chce sa s ním v našich priestoroch pohrať. Vstupné nemáme, nakoľko veci na tvorenie a chod centra uhrádzame z 2%, ktoré získavame od darcov 2%, a zároveň sme podporovaní i obcou Ladce. Naše pracovníčky, ktoré vedú MIMČO, pracujú ako dobrovoľníčky.

Aktuálne máme otvorené každý utorok od 15:00 -18:00 hod.

Príchod a odchod dieťaťa s rodičom je ľubovoľný (v rámci otváracích hodín, samozrejme). Deťom treba doniesť papučky, dospelým požičiame my.

 

 

Kde nás nájdete?

V strednej budove Materskej škôlky v Ladcoch na poschodí.
Sídlo a prevádzka: Hviezdoslavova 2, 018 63 Ladce

 

 

Čo ponúkame?

Ponúkame miesto na hranie, tvorenie, krúžky pre detičky od veku 1 roka do 6 rokov. K dispozícií je množstvo hračiek, športových náradí, obrovský skákací hrad, šmykľavky, guličkový bazén, veľká krytá terasa, vonkajšie detské ihrisko a samozrejme priestor pre prácu s detičkami. Nechýbajú ani detská postieľka, stolička na kŕmenie, kuchynka s mikrovlnkou a s rýchlovarnou kanvicou, detské aj dospelácke sociálne zariadenie so sprchou. Novinkou je keramická dielňa. K dispozícii sú aj pomôcky pedagogiky M. Montesorri, ktoré s deťmi aj vyrábame.

 

 

Kontakt:

Mgr. Adela Guzoň, 0908 216 798, mcmimco@gmail.com alebo adel.barosova@gmail.com

Všetky aktuality a oznamy nájdete na Facebookovej stránke:

Materské centrum MIMČO Ladce

 

Občianske združenie Materské centrum MIMČO

Hviezdoslavova 2

018 63 Ladce

IČO: 42 022 657, DIČ: 2022367215

 

Štatutár:

Mgr. Adela Guzoň

 

Zástupca štatutára:

Mgr. Barbora Ďurovcová

 

 

Ďakujeme ...

Dôležitá je pre nás morálna pomoc, spätná väzba. Vďaka nej by naša práca nebola možná a nemala by zmysel. Ďakujeme za každé milé slovo, uznanie a pochvalu za prácu, ktorú robíme srdcom pre všetky deti a celú obec. Všetko v Mimčo robíme pre verejnosť dobrovoľne, a hlavnou odmenou za našu prácu sú spokojné deti a ich úsmev. Ďakujeme za podporu a pomoc predovšetkým ľuďom v Ladcoch aj mimo Ladiec, obci Ladce vrátane jej poslancov a kultúrnej komisii. Ďakujeme aj všetkým, ktorí nám pomáhajú darovaním 2% z daní, alebo účasťou na brigádach či spoluprácou pri získavaní grantov. Akúkoľvek pomoc a podporu si veľmi ceníme.