Projekty financované EÚ

Materské centrum MIMČO Ladce

 

Materské centrum MIMČO je tu pre všetkých. Naším poslaním je deťom a ich rodičom vyčariť úsmev na tvári. Venujeme sa viacerým aktivitám, ktoré vždy robíme s láskou a zo srdiečka. Sme tu pre širokú verejnosť, pre deti všetkých vekových kategórií, pre rodičov, aj pre starších rodičov. Veríme, že si u nás nájde každý to svoje.

 

 

 

Doobedňajšie MIMČO

Každý pracovný deň zabezpečujeme flexibilnú starostlivosť pre deti vo veku 1 až 3 roky, v čase od 8:00 do 15:00. V tomto čase sa u nás hrá, tvorí, zábava, cvičí a veselí 10 detí za prítomnosti 3 vychovávateliek, ktoré sú im oporou za neprítomnosti ich rodičov. Vytvárame tak deťom prípravu na vstup do materskej školy. Snažíme sa v našom prístupe preferovať a rozvíjať samostatnosť detí. Pripravujeme pre deti denne rôzne hry, aktivity, pokusy a experimenty, kedy pozorovaním, skúmaním a bádaním aj u našich najmenších vzbudzujeme zvedavosť a interakciu s inými deťmi v skupine. Podporujeme ich tvorbu, myslenie a nabádame ich k spontánnym aktivitám.

 

 

Poobedňajšie MIMČO

Tu Vás prosíme o sledovanie FB stránky, nakoľko sa snažíme každú stredu v našich priestoroch stretávať v čase od 16:00 do 19:00, kedy sa venujeme deťom rôznych vekových kategórií. V tomto čase sa u nás deti stretávajú so svojimi rovesníkmi za prítomnosti ich rodičov. Počas týchto troch hodín využívame rôzne najnovšie inovačné metódy, kedy sa snažíme deti rozvíjať v oblasti logickej, komunikačnej, motorickej, pomocou tvorenia a experimentálneho bádania, no rozvíjame ich aj po stránke umeleckej, kedy využívame tanec a improvizácie pri hrách a športové nadšenie využívame pri rôznych pohybových aktivitách.

 

 

Aktivity cez prázdniny

Keď sú materské školy a základné školy zatvorené, snažíme sa deťom vyplniť prázdniny zážitkami. Chodíme s deťmi po hradoch v našom okolí, pričom sa zaujímame o históriu hradov, hovoríme si povesti, venujeme sa jazde na koni, hráme sa na indiánov a pod. Deti majú u nás možnosť stať sa rytierom, dvornou dámou, kúzelníkom, škriatkom, lesnou vílou a rôznymi bytosťami, podľa témy a výletov, ktoré si zvolíme. Počas letných dní sa snažíme nezabúdať aj na našu prírodu, chodíme na prechádzky do lesa, kde pozorujeme jej krásy, oslobodzujeme ju od odpadkov a užívame si naháňačky, schovávačky a hry v lese. Stravovanie volíme spôsobom, ktorý nám dovoľuje RUVZ Považská Bystrica a niekedy improvizujeme opekačkou, alebo pizzou v meste, v ktorom výletujeme. Snažíme sa rozžiariť oči všetkým deťom, lebo je to podľa nás veľmi dôležité.

 

 

Detské burzy zbierky

Každú jar a každú jeseň organizuje naše materské centrum v spolupráci s obcou Ladce aj bezplatné detské burzy, ktoré majú obrovský úspech. Počas detskej burzy vždy organizujeme aj rôzne zbierky pre inštitúcie, ktoré nás o to požiadajú. Pomáhame tak oblečeniu, obuvi, kočíkom a detským veciam dať druhú šancu. Záujemcov, predajcov, kupujúcich a darujúcich je každým rokom viac a viac. Záujmu sa veľmi tešíme a vďaka ľuďom, ktorí nám pomáhajú, dokážeme aj včas zabezpečiť propagáciu, reklamu, plagáty, nachystanie kultúrneho domu, chystanie oblečenia na predaj, upratanie a odvoz darovaných veci do správnych rúk.

 

 

Poskytovanie priestorov

Naše priestory sú tu aj pre poobedňajšie voľnočasové aktivity. Stretávajú sa u nás priatelia jógy a kalanetiky. Popri inom sa v letných mesiacoch tešíme zo spoločných aktivít rodičov a ich detí na rôznych workshopoch. Toto leto plánujeme bylinkové prechádzky, ktoré budú formou vzdelávania, výrobu éterickych mydiel, vhodných pre všetky typy pokožky, kurzy šitia a opätovne rozbehnutie keramickej dielne.

 

 

Kde nás nájdete?

V strednej budove Materskej školy v Ladcoch na poschodí. Sídlo a prevádzka: Hviezdoslavova 2, 018 63 Ladce.

 

 

Kontakty

Mgr. Adela Guzoň, 0908 216 798, adel.barosova@gmail.com

 

Občianske združenie Materské centrum MIMČO

Hviezdoslavova 2

018 63 Ladce

IČO: 42 022 657, DIČ: 2022367215

 

Štatutár:

Mgr. Adela Guzoň

 

Zástupca štatutára:

Mgr. Barbora Ďurovcová

 

 

Ďakujeme...

Dôležitá je pre nás morálna pomoc a spätná väzba, bez nej by naša práca nebola možná a nemala by zmysel. Ďakujeme za každé milé slovo, uznanie a pochvalu za prácu, ktorú robíme srdcom pre všetky deti. Ďakujeme za podporu a pomoc predovšetkým ľuďom z nášho okolia, našim priaznivcom a priateľom, ďakujeme našim rodinám, ďakujeme obci Ladce vrátane jej poslancov a kultúrnej komisii. Ďakujeme aj všetkým, ktorí nám pomáhajú darovaním 2 % a 3 % z daní. Akúkoľvek pomoc a podporu si veľmi ceníme. Všetkým Vám ďakujeme.

 

 

 

 

Školstvo v Ladcoch