Projekty financované EÚ

Kontrola kontajnerov medzi bytovkami 2019

 

TO MYSLÍTE VÁŽNE?!

 

Opätovne sa zamýšľam nad tým, či naša obec nemala zvýšiť cenu za odpady. Človeku z toho, čo častokrát vidí, ostáva rozum stáť. To sa vážne nehanbíte?! Čo vám napadne, keď beriete tašku s odpadom a idete ho vyniesť z domácnosti? Kašlem na triedenie, veď ja si platím za smeti a som dostatočne bohatý na to, aby som si zaplatil aj viac?

 

 

Obec prevádzkuje zberný dvor, ktorý je otvorený v stredu od 13:00 do 17:00 hod., v sobotu od 9:00 do 12:00 hod. Občan našej obce môže priviezť na tento zberný dvor vytriedený odpad, nadrozmerný odpad, plienky, olej aj stavebný odpad. Okrem toho sú medzi bytovými domami rozmiestnené kontajnery na jednotlivé druhy odpadov. Prečo potom nedokážu naši obyvatelia v 21. storočí rozoznať plechovku od piva od komunálneho odpadu?! Prečo obyvatelia danej bytovky nechcú vidieť, čo sa deje okolo nich?! Kedy začnete premýšľať nad tým, ako ešte lepšie triediť a ušetriť si pár €? Nie je vám ľúto ich platiť za odpady, ktoré by sme mohli mať odvezené zadarmo??

 

 

Prezrite si fotografie, ktoré sme urobili v utorok 5. 3. 2019 pri kontrole kontajnerov určených pre komunálny odpad (bytovka číslo 152). Pri našej kontrole sme odviezli tašky a vrecia položené mimo kontajnerov a z oboch kontajnerov cca ½. Po vytriedení sme dostali 5 vriec plastov, 2 vrecia plechovíc, 2 vrecia papiera, 1 vrece skla, 1 vrece bio odpadu, 1 vrece tetrapackov, 1 vrece plienok a nakoniec z celej tej hromady odpadkov ostalo LEN 1 vrece KOMUNÁLNEHO ODPADU! Vie mi niekto toto vysvetliť?

 

 

Možno však robíme niečo zle ... Ak má niekto nápad, ako vysvetliť našim (niektorým) spoluobčanom, ako sa má triediť, prosím, kontaktujte ma, alebo napíšte do komentára. Určite sa vašim návrhom budeme spoločne s poslancami, resp. s Komisiou pre životné prostredie zaoberať. Ďakujem.

 

 

Ing. Jaroslav Koyš, starosta obce Ladce