Projekty financované EÚ

Tri zbierky organizované MC MIMČO 2022

 

Materské centrum MIMČO v spolupráci s obcou Ladce zrealizovalo zbierky pre tých, ktorí o našu pomoc poprosili. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo pomôcť tak, ako sme plánovali.

 

 

Prvú zbierku sme realizovali pre nemocnicu v Považskej Bystrici, ktorá našu pomoc už netrpezlivo očakávala. Darovali sme naozaj všetko, čo im chýba a vďaka ich šikovným pracovníkom nájde svoje využitie. Bolo nám totiž povedané, že aj dvojplachty a dvojobliečky sa u nich zídu, nakoľko si pracovníčky nemocnice dokážu rozmerovo veci prispôsobiť a naplno využiť. Ďalej sa zbierali uteráky, osušky, paplóny a vankúše z umelého vlákna, plachty, obliečky, pánske, dámske i detské pyžamá, plienky, jednorazové plienkové podložky a oblečenie pre novorodencov. Nazbierali sme toho naozaj veľa, no keďže vieme, že pomoci nikdy nie je dosť, budeme opäť realizovať zbierku na jeseň. Ak teda už teraz máte doma veci, ktoré sa do zbierky hodia, alebo plánujete jarné upratovanie v domácnosti, prosím Vás, odložte veci, nevyhadzujte a doneste počas jesennej zbierky. Ďakujeme.

 

 

Ďalšia zbierka bola zrealizovaná pre Centrum pre deti a rodiny Bytča, pracovisko Bytča, pracovisko Horný Kelčov a pre profesionálne rodiny. Tu nás prosili o jarné a letné oblečenie a topánky rôznych veľkostí, športové náradie a náčinie a pomôcky, ktoré teraz využijú. Aj tu sme vďaka našej pomoci vyčarili úsmev na perách mnohým deťom, vychovávateľom i náhradným rodičom. Okrem spomínaných vecí vyššie darovali ľudia aj kočíky, kresliace tabule, knihy a spoločenské hry, ktoré deti tiež potešili.

 

 

Centrum pre deti a rodiny Bytča vždy oslovíme a podľa ich potrieb realizujeme zbierku, čiže zatiaľ nevieme, či si budú našu pomoc prosiť aj v jeseni, ale budeme Vás včas informovať. Zatiaľ Vám veľmi pekne ďakujeme.

 

 

Posledná zbierka bola realizovaná pre rodinu Čarovný dvor Ladce. Tu sa vyzbieralo vecí pomenej, nie však kvôli nízkemu záujmu, ale z dôvodu blízkosti farmy, na ktorej rodinu môžu ľudia nájsť osobne. Väčšina ľudí povedala, že im granule, misky pre zvieratá, alebo deky zaniesla osobne a nečakala na deň konania zbierky.

 

 

Ešte raz všetkým ďakujeme. Možno sa to nezdá, ale aj pri zbierkach je potrebná trpezlivosť a láskyplnosť, nakoľko sa veci nielen donesú, ale musia sa rozdeliť, preložiť a zaniesť. Veľmi pekne teda ďakujeme nielen tým, ktorí na zbierky veci doniesli, ale aj tým, ktorí nám s nimi pomohli. ĎAKUJEME VŠETKÝM!

 

 

 

Text: Mgr. Adela Guzoň

Foto: Mgr. Adela Guzoň