Projekty financované EÚ

Zabíjačkové špeciality 2018

 

Na sklonku fašiangového obdobia v sobotu 10. 2. 2018 organizovala Kultúrna komisia obce Ladce v spolupráci s obecným úradom a dobrovoľníkmi už šiestykrát fašiangové zabíjačkové špeciality. V ponuke bolo - ako každý rok - všetko, čo patrí k dobrej zabíjačkovej hostine. Počas dňa sa o hudobné spestrenie a dobrú náladu postarala ľudová hudba Moštenskí pajtáši z Moštenca pri Považskej Bystrici.

 

 

Organizácia podujatia si vždy vyžaduje veľa príprav a hlavne je potrebný dostatočný počet ľudí. Tento rok sa na zabíjačkových špecialitách a na celkovej organizácií podieľalo 28 ľudí. Potrebná bola pomoc ľudí pri kotloch, pri miešaní zabíjačkovej kaše, v predajných stánkoch, pri hudbe, v kuchyni pri umývaní riadu, pri rozkladaní a skladaní stolov, no skrátka všade. Preto chcem poďakovať všetkým, ktorí sa rozhodli svoju voľnú sobotu venovať obecnej akcii a spoločne tak prispeli k vytvoreniu spoločenského diania v Ladcoch.

 

 

Menovite patrí naše ďakujeme: rodina Kukuliašová, Koštialiková, Želiarová, Klobučníková, Fusková, Chovancová, M. Rolin, V. Chovanec, A. Hudáková, N. Hudáková, L. Bašista, K. Štefunová, Z. Čuríková, L. Zajac, D. Šeligová, A. Šeligová, M. Pagáč, M. Kvasnicová, G. Bednáriková, Z. Malovcová, M. Koštialik a kuchárkam zo ZŠ Ladce, ktoré robili šišky.

 

 

Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie, ktoré bude 5. mája 2018 na Ladeckom kotlíku, ale aj na ostatné stretnutia, ktoré budeme organizovať pre nás všetkých.

 

 

Text: Dominik Koštialik, predseda Kultúrnej komisie obce Ladce

Foto: Zuzana Čuríková, RNDr. Branislav Lipták