Projekty financované EÚ

Kynologický pretek psov v poslušnosti 2023

Dňa 07.05.2023 sa na ihrisku v Tunežiciach uskutočnil pretek psov podľa viacerých skúšobných poriadkov (SOP, BHSK, BHVT). Preteku sa zúčastnilo 50 tímov a pretekať sme mohli vidieť rôzne plemená, od tých pracovných ako belgický ovčiak až po plemená ako staford, jazvečík a nechýbali ani šikovní psíkovia z útulku. Každý psovod so svojím psom predviedol krásnu poslušnosť, no ako to už na preteku býva, niekomu sa darilo viac a niekomu menej. Každopádne každej jednej dvojici, ktorá sa postavila na štart, patrí obdiv za to ako pracujú so svojím 4 - nohým parťákom a že sa odvážili ukázať svoje doteraz naučené vedomosti.

 

Mali sme možnosť vidieť pretekať aj kategóriu junior, kde sa predstavili dve domáce šikovné juniorky a to Johanka Drozdová a Nikolka Fajlerová, ktoré si obe s rovnakým počtom bodov odniesli krásne 5.miesto. Počasie vyšlo tak ako sme si želali a dúfame, že sa každému páčilo aj napriek pár chybičkám krásy, ktoré patria k životu a aj k takémuto preteku.

 

Veľmi by sme sa chceli na záver poďakovať spoločnosti OVB ALLFinanz Púchov za poskytnutie financíi, vďaka ktorým sme mohli nakúpiť nádherne trofeje.

 

Text: Patrik Kútny

Foto: Patrik Kútny