Projekty financované EÚ

DHZ Ladce v Hornej Porube a v Streženiciach 2018

 

Tento rok budú naše dievčatá súťažiť v kategórii dorasteniek, ale aj v kategórii žien. Po dlhšom váhaní sme trochu zmenili zostavu, v ktorej nás budete na súťažiach vídavať. Po zimnej príprave sme si ako prvú súťaž zabehli okresnú hasičskú súťaž v Hornej Porube. Konala sa 17-teho júna a bežali sme za dorastenky (vek 15 – 18 rokov). Štafetu sme zabehli s časom 97, 30 s bez trestných sekúnd, čomu sme veľmi vďačné. Ďalej nasledoval útok, ktorý sme mali veľmi pekne rozbehnutý. Keďže sa nám čas zastavil na 33. sekunde a 90. stotinách, všetko vyzeralo na celkom slušné umiestnenie. Až na to, že za menší prešľap na nástrekovej čiare sme dostali „D“ a domov sme si zobrali síce pekné, ale zemiakové 4. miesto.

 

 

Nemôžeme zabudnúť na jednotlivcov z Ladiec, ktorí veľmi pekne reprezentovali DHZ-tku individuálne. F. Meliš ml. v kategórií muži získal 1. výkonnostnú kategóriu, L. Solíková v kategórii ženy získala tiež 1.výkonnostnú kategóriu a rovnaké ocenenie dostala aj dorastenka Terka Čuríková.

 

 

Kolo v Hornej Porube nebolo postupové, ale budúci rok naše dorastenky budú riadne makať, aby sa v postupovom kole predviedli v plnej kráse, sile a rýchlosti. Z Poruby sme sa premiestnili na pohárovú súťaž do Streženíc, kde sa v rovnaký deň konal 13. ročník súťaže o putovný Pohár DHZ. Tu sme bežali za ženy, a náš útok vyzeral nádejne, ale po komplikáciách na ľavom prúde sme si doniesli N-ko, čiže útok bol označený ako nedokončený. Náročný deň a dve súťaže sme však zvládli v zdraví a v dobrej nálade, čo je najpodstatnejšie.

 

 

Text: DHZ Ladce

Foto: DHZ Ladce