Projekty financované EÚ

Spojili sme sa, aby sme pomohli

 

Materské centrum MIMČO v spolupráci s obcou Ladce zorganizovalo dve zbierky v jeden deň. Zbierali sme posteľnú bielizeň, uteráky a pyžamá pre nemocnicu v Považskej Bystrici a oblečenie a obuv pre Centrum pre deti a rodiny v Bytči. Obe zbierky mali veľký úspech. Srdečne všetkým ďakujem.

 

 

Bola som svedkom prerozdeľovania darovanej posteľnej bielizne, uterákov či pyžám ako počas zbierky, tak počas preberania darovaných vecí v nemocnici. Mala som možnosť vidieť rozžiarené tváre či už personálu v nemocnici Považská Bystrica, alebo personálu v CDR Bytča. Úsmev žiaril aj mládeži, ktorá prišla poďakovať za obdarovanie. Ľudia, ktorí nám do priestorov KD v Ladcoch nosili veci na darovanie boli tiež šťastní, že ich veci nájdu ďalšie využitie. Ich potešenie sa znásobilo v momente, keď zbadali, že nie sú jediní, ktorí chceli pomôcť.

 

 

Som šťastná, že som mohla vidieť a cítiť toľko lásky, pochopenia a dobrosrdečnosti. Neuveríte, no aj my sme boli obdarení. Mládež z CDR Bytča nám darovala ich výtvory, vyrobené a darované zo srdca.

 

 

Ďakujem veľmi pekne všetkým, naozaj všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, ktorí pomohli s jej propagáciou, aj tým, ktorí inak priložili ruku k dielu. Verím, že na jeseň opäť pomôžeme spoločne tam, kde je to potrebné. Nemocnica Považská Bystrica nám prisľúbila odvoz posteľnej bielizne a v prípade potreby vie aj obec Ladce pomôcť s odvozom oblečenia a obuvi do CDR Bytča. Je krásne spojiť sa pre dobrú vec. ĎAKUJEM!

 

 

 

Text: Mgr. Adela Guzoň

Foto: Mgr. Adela Guzoň