Projekty financované EÚ

Cyklovýjazd ku Krížu Butkov 2017

 

Vrchárska koruna trenčianska: Etapa Ladce - Kríž Butkov

 

Vrchárska koruna trenčianska je projekt, ktorého cieľom je propagácia cyklistických a turistických krás Trenčianskeho kraja. Motiváciou pre zorganizovanie tejto akcie bol úspech Vrchárskej koruny Valašska. Organizátori sa zúčastnili na predchádzajúcich ročníkoch v Čechách a tak vznikla myšlienka tejto akcie aj na Slovensku. Cieľom celého projektu je zdolať v termíne od 10. 4. 2017 – 30. 11. 2017 všetkých 20 predpísaných vrcholov.

 

 

Jedným z plánovaných vrcholov bol aj náš Butkov, výjazd naň sa uskutočnil 10. júna 2017. Podujatie sa konalo pod záštitou obce Ladce za účasti župana TSK Jaroslava Bašku. Cyklo výjazd bol určený pre verejnosť, jednotlivcov či celé rodiny. Vyšliapať na bicykli až na vrchol nebolo podmienkou. Štart cyklo výjazdu ku krížu Butkov bol od kostola Božieho milosrdenstva v Ladcoch. Pre nepriaznivé počasie prišlo menej ľudí ako sme predpokladali, ale nakoniec skupinka 20 cyklistov, ktorú viedla trojica cyklistov župan TSK Jaroslav Baška, starosta obce Jaroslav Koyš a zástupca starostu Dominik Koštialik, vyrazila v daždi smerom k cieľu na horu Butkov. Po zdolaní vrcholu, spoločnej fotke a krátkej prezentácií pútnického miesta sa cyklisti presunuli do pohostinstva Kopyto, kde sa podujatie oficiálne ukončilo. Tu bol pre všetkých, ktorí sa zúčastnili, navarený výborný guláš, ktorý pripravil M. Adamec.

 

 

Účastníci tohto pekného podujatia sa u nás cítili veľmi dobre a zhodli sa na tom, že sa k nám do Ladiec určite radi vrátia aj so svojimi rodinami, či už ako cyklisti, alebo ako turisti. S organizátormi VKT sme sa tiež dohodli, že si náš Butkov dajú do plánu vrcholov aj na budúci rok. Veríme, že sa zúčastní viac ľudí z Ladiec a že počasie nám bude priať.

 

 

Text: Dominik Koštialik

Foto: TSK