Projekty financované EÚ

DHZ Ladce na SMHL v Brumove a v Kameničanoch 2018

 

DHZ sa zúčastnilo aj súťaže v Brumove, ktorá sa konala 23-teho júna. V Brumove sa bežalo ďalšie kolo Slovensko - moravskej hasičskej ligy (SMHL). Trať bola pripravená krásne, ale počasie sa rozhodlo trochu štrajkovať. No keď sme nastúpili na štart, slniečko sa nám predsa len ukázalo. Útok sme si zabehli za pekný čas – pravý prúd 17,96 s a ľavý prúd 18,47 s. Celkovo stačil náš výsledok na šieste miesto. A keďže sme nemali na poste béčkarky nikoho, požičali sme si Mirku z DHZ Dulov. Mirka, ďakujeme!

 

 

Po súťaži prišlo spontánne rozhodnutie: poďme ešte skúsiť Kameničany. Tu sa konala Hasičská súťaž o pohár starostu obce Kameničany. Dlho, dlho sme nevedeli koho poprosíme, aby by nám zabehol „béčka“ až sa zrazu zjavil Dulov a opäť nás zachránil! V Kameničanoch sme dostali Déčko (diskvalifikácia), pretože našej spojárke sa nepodarilo dobre doskrutkovať spoj.

 

 

Aj keď tento deň nevyšiel podľa našich predstáv, boli sme radi, že sme sa šťastne a všetci vrátili domov. Naša Avia totiž začala akosi štrajkovať a tak sme sa aj obávali, či sa domov dostaneme :)

 

 

Text: DHZ Ladce

Foto: DHZ Ladce