Projekty financované EÚ

Poďakovanie za pomocnú ruku pri šití a rozdávaní rúšok 2020

 

Šitie rúšok v našej obci sa konalo na viac etáp. Dobrovoľníčky, ktoré nám ochotne pomohli, tiež pribúdali postupne. Pôvodná myšlienka poďakovať sa im menovite sa nám však trošku vypomstila. Počas zverejňovania článkov pribúdali nové mená žien ochotných pomôcť, a tak pôvodné ďakované zoznamy neboli aktuálne, čo mnohých na sociálnej sieti, ale aj v našej obci pohoršilo. Prichádzali komentáre, telefonáty či správy a nás skutočne mrzelo, že pôvodná pekná myšlienka nakoniec skončila takto...

 

 

Ďalšie články preto nevznikali a ďakovanie zvyšným dámam či rodinám sme nechali na čas, kedy bude šitie a rozdávanie rúšok v obci ukončené. Týmto článkom sa chceme ospravedlniť všetkým, ktorí sa v predchádzajúcich ďakovaniach nenašli. Naším cieľom nebolo niekoho nahnevať, práve naopak, verejne ukázať na to, že v obci máme nielen šikovné dámy či slečny, ale aj veľmi ochotné a spolupatričné ženy a rodiny.

 

 

Vážime si vašu pomoc aj čas, pretože aj vďaka vám sme pomohli seniorom, ktorí sú v tomto období najviac zraniteľní. Ešte raz v mene obce Ladce vyslovujeme srdečné a veľké ĎAKUJEME!

 

 

Pri šití rúšok v našej obci pomáhali tieto panie či slečny: Antónia Adamcová, Daniela Ďurišová, Marta Hurtová, Marianna Chlebová, Katarína Kalusová, Alena Suchárová, Mária Bašková, Jarmila Bieliková, Andrea Gábelová, Irena Gajdošíková, Zuzana Kušnierová, Marta Majerová, Anna Orihelová, Daniela Porubčanová, Mária Sláviková, Ľubica Zbínová, Zuzana Zbínová, Antónia Faturíková, Elena Kvasnicová, Ivana Klobučníková, Lenka Tichá, Lucia Peračková. Do šitia sa zapojila aj rodina Ľachká, hotové rúška darovali Katarína Kalusová, Iveta Češková a Alexandra Zapletalová (Alex Hand Made). Pani Zapletalová darovala 100 ks hotových rúšok, aj keď nie je z našej obce. Látku darovali panie Alena Hudáková a Marta Gíretová, gumičky darovali občania našej obce a p. Bodorík z Beluše. Pri šití asistovali naši pracovníci úradu a MŠ Ladce, rozdávanie rúšok sa konalo za spolupráce DHZ Ladce.

 

 

Je pekné vidieť a vedieť, že v našej obci existuje spolupatričnosť, sociálne cítenie aj podanie pomocnej ruky. Veríme, že čoskoro budeme na dnešnú vírusovú pandémiu a problémy s ňou spojené len spomínať...

 

 

 

Text: Ing. Zuzana Malovcová Seidl, Mgr. Kristína Lišková

Foto: Zuzana Čuríková