Projekty financované EÚ

Nastúpte do vlaku s platným lístkom

Verejná doprava je nevyhnutnou súčasťou kvalitného života, preto si Vám dovoľujeme predstaviť spôsoby ako bezpečne a spoľahlivo využiť verejnú železničnú dopravu.

 

Železničnú stanicu / zastávku v našej obci obsluhujú výhradne vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK). Vzhľadom na priestorové resp. personálne možnosti nie je možné zabezpečiť predaj cestovných dokladov ZSSK v priestoroch železničnej stanice / zastávky.

 

Pre zjednodušenie a zrýchlenie dopravy odporúčame zakúpiť si cestovný lístok vopred, ešte pred nástupom do vozidla. Pre účely rýchleho a jednoduchého zakúpenia si cestovných dokladov, ZSSK prevádzkuje viaceré predajné systémy, ako napríklad mobilnú aplikáciu, internetový predaj alebo možnosť zakúpenia SMS cestovného lístka, ktoré cestujúcim šetria čas a zjednodušujú prístup k cestovaniu vlakmi ZSSK.

 

V tejto súvislosti a najmä s cieľom zjednodušiť občanom prístup k verejnej vlakovej doprave, sú v prílohe informácie o aktuálnych možnostiach cestovania vlakom z najbližšej železničnej stanice / zastávky.

 

Súbory na stiahnutie