Projekty financované EÚ

Archív odpovedí 2015, 2014 a staršie

 

Odpovedá starosta Ing. arch. Ján Remo.

 

 

 

11. 10. 2015

Otázka: SMS info

"V susedných obciach ako Beluša, Košeca je možné aktivovať službu sms-info. Myslím, že by to prispelo k informovanosti občanov Ladiec. Túto službu je možné objednať na stránke http://sms-info.eu/."

 

Ivan Hodoník

 


 

01. 12. 2014

Otázka: Neosvetlený prechod pre chodcov

"Dobrý večer, dňa 25. 11. 2014 vo večerných hodinách sa na Ul. Hviezdoslavovej (hlavná cesta pri cintoríne) stala dopravná nehoda, kde vodič osobného auta nevidel chodca a pravdepodobne si nevšimol ani neosvetlený prechod pre chodcov, tým došlo k nárazu do železo - betónového prekladu. V súčasnej dobe sa na tejto ulici buduje vodovod a kanalizácia, takže je to o to nebezpečnejšie, nepriehľadnejšie a prechod pre chodcov nie je vôbec osvetlený už xx rokov. Z bezpečnostného hľadiska by bolo pozitívnym riešením, tento prechod pre chodcov osvetliť prídavnými svietidlami. Ďakujem za skoré riešenie."

 

Denisa Petrašová

 


 

22. 09. 2014

Otázka: Prekážka na hlavnej ceste

"Dobrý den, dovoľujem si Vás požiadať o nápravu niekoľko týždnov pretrvávajúceho stavu, ktorý ohrozuje bezpečnosť ľudí pohybujúcich sa po hlavnej ceste na Hviezdoslavovej ulici v Tunežiciach smerom k zastávke, spočívajúci v tom, že až do cesty zasahuje kopa kamenia a bráni využívaniu krajnice pre chodcov. Navyše priechodu bráni aj niekoľko zaparkovaných áut priamo v krajnici. Ďakujem za rýchle riešenie."

 

Viera Mazíková

 


 

16. 05. 2013

Otázka: Dom kultúry

"Máme v obci úžasný kultúrny dom, ktorý nám môže závidieť väčšina iných obcí v okolí. Je veľký, má šatne, pódium, použiteľné a relatívne dobré WC, veľké parkovisko. Prečo sa nevyužíva napríklad na stužkové, firemné akcie, oslavy, a iné komerčné účely? Aký marketing sa robil DK? Vedia vôbec školy o možnosti, že sa dá urobiť stužková v Ladcoch? A reklamky ponúkajú svojim klientom usporiadanie akcií v Ladcoch? Máme tu reštauráciu, ktorá je kapacitne schopná zvládnuť veľké množstvo jedál, robia aj rozvoz. Máme tu firmu, ktorá robí výzdoby sál. Máme tu kameramanov, fotografov, hudobníkov, "dídžejov"... kde je teda problém? Prečo nechávate "stáť ľadom" taký potenciálne skvelý priestor? Náklady na kulturák sú obrovské, príjmy takmer nulové. Prečo sa toho v obci nechopíte. Veď mám pocit, že je na obecnom úrade (vrátane ob. zastupiteľstva) dosť ľudí, ktorí by to mohli robiť... Prečo to nerobia? Nikdy som nikde nevidela žiadnu marketingovú aktivitu na podporu využívania DK. Aké sú napríklad cena za využívanie DK? Nájomné? Prečo to nie je zverejnené na oficiálnej stránke obce? Plus podmienky nájmu a pod."

 

Ivana Mrvová

 

 

Odpoveď:

"Dom kultúry v Ladcoch má určite veľký potenciál. S využitím tohto potenciálu sa systematicky zaoberáme, ale má to množstvo príčin, prečo to nie je tak, ako to píšete.

 

 

  1. Dom kultúry v Ladcoch je starý typ, teda monofunkčný - chýba mu reštaurácia, bar atď. Bez kvalitnej kuchyne nemožno poriadať takéto podujatia.
  2. Dom kultúry je už pomerne starý a opotrebovaný. To čo píšete, že má funkčné WC, šatne... je síce pravdou, ale sama viete akú majú úroveň. Celý interiér by potreboval generálnu inováciu.
  3. V bývalom kine sa snažíme vytvoriť takýto univerzálny priestor pre rôzne aktivity. No treba minimálne dorobiť podlahu, vymeniť okná, novú elektroinštaláciu a kúrenie, povrchové úpravy, komplet kuchyňu alebo prípravovňu.
  4. Ak by toto obec aj dosiahla, je nutný schopný prevádzkovateľ, ktorý by toto zariadenie dokázal so ziskom prevádzkovať.
  5. A posledný problém je ten, že takéto zariadenie spôsobuje, hlavne v nočných hodinách, hlučnosť, na ktorú sú niektorí občania veľmi citliví. V minulosti sme zažili petície občanov proti diskotékam.

 

 

No i napriek uvedeným argumentom zastávam Váš názor a verím, že sa to raz podarí. Chce to však dlhú, systematickú prácu a investície. A hlavne súkromné podnikateľské aktivity a investície zosúladené so záujmami obce."

 

Ing. arch. Ján Remo, starosta obce

 


 

Otázka:

"Odsúhlasili ste vysypanie príjazdovej cesty, čo sa v konečnom dôsledku nerealizovalo. Prečo si obecné zastupiteľstvo neplní schválené plány?"

 

Otázka od p. Jesenskej

 

 

Odpoveď:

"Spomínaná cesta bola v minulosti vysypaná štrkom a v súčasnosti sa nachádza v štandardne dobrom stave. Ak chcete požiadať o osobné stretnutie, pokojne tak môžete urobiť prostredníctvom starosta@ladce.sk alebo na úrade."

 

Ing. arch. Ján Remo, starosta obce

 


 

Otázka:

"Kedy bude opravená cesta pri obecnom úrade?"

 

Otázka od p. Habánka

 

 

Odpoveď:

"S opravou ciest začínať nechceme. V blízkej budúcnosti sa plánuje vybudovanie kanalizácie. Investorom je Považská vodárenská spoločnosť a samotným realizátorom Váhostav. Považujeme za zbytočné opravovať chodníky a cesty vzhľadom na to, že väčšina ciest bude rozbitá. Do konca roka 2015 by malo byť vybudovanie kanalizácie v obci Ladce dokončené."

 

Ing. arch. Ján Remo, starosta obce

 


 

Otázka:

"Kto je zodpovedný za čistenie potoka? Prečo obec nedá príležitosť pri čistení napríklad nezamestnaným alebo iným dobrovoľníkom?"

 

p. Rajtarová a p. Turza.

 

 

Odpoveď:

"Potok a jeho čistenie patrí do legislatívnej kompetencie Povodia Váhu v Považskej Bystrici. Už viackrát som komunikoval s pánom Ing. Pechom. Povodie Váhu má k dispozícii len jeden bager na celý región, a preto nestíhajú upravovať všetky potoky. Zamestnať nezamestnaného človeka neumožňuje legislatíva. Dokonca sa to považuje za protizákonné, ak by ste chceli niekoho prinútiť pracovať, bolo by to vyhodnotené ako nútené práce. Najefektívnejší spôsob je zamestnať profesionálnu firmu. V minulosti už potok čistili miestni hasiči, žiaci z učilišťa... V takomto prípade je tiež nevyhnutné zaplatiť za prácu. Pri nej je potrebná asistencia ľudí z obecného úradu, pretože dobrovoľné skupiny väčšinou nemajú k dispozícii vlečku či bager. Nadbytočné bahno sa musí vyviesť do Dubnice nad Váhom, samozrejme, na obecné náklady. Preto je výhodnejšie objednať firmu, ktorá sa o všetko postará samostatne a na profesionálnej úrovni. Ako som už spomínal, túto prácu má zabezpečiť Povodie Váhu, a preto čistenie potoka obcou alebo jeho financovanie je len na vlastné náklady, ktoré musí schváliť zastupiteľstvo."

 

Ing. arch. Ján Remo, starosta obce

 


 

Otázka:

"Prečo nie je dokončený chodník na nadjazde v Tunežiciach?"

 

 

Odpoveď:

"Spomínanú výstavbu mala na starosti externá firma. Obec nemá na svedomí nedokončený chodník. Dodávka bola realizovaná v rámci prestavby železnice. Firma argumentovala tým, že zvyšná časť sa netýka samotnej stavby, a teda by za dorobenie chodníka nedostali peniaze na mzdu a materiál."

 

Ing. arch. Ján Remo, starosta obce

 


 

Otázka:

"Kedy začnete s vysádzaním stromčekov na zbernom dvore, a tak oddelíte rodinné domy od "smetiska"?"

 

Otázka od p. Illyovej

 

 

Odpoveď:

"Zberný dvor bude oddelený od rodinných domov 2 metrovým plechovým plotom. Ten je už zakúpený, jeho výstavba je naplánovaná na jar 2013."

 

Ing. arch. Ján Remo, starosta obce

 


 

Otázka:

"Prečo sa v obci nenachádza multifunkčné ihrisko, ako napríklad v Ilave a Košeci?"

 

p. Šatka

 

 

Odpoveď:

"K dispozícii máte ihrisko umiestnené v priestoroch základnej školy. Je prístupné aj pre našich občanov, nielen žiakov."

 

Ing. arch. Ján Remo, starosta obce

 


 

Otázka:

"Prečo neodpovedáte na legitímne otázky posielané na mail starosta@ladce.sk?"

 

Otázka od p. Jesenského

 

 

Odpoveď :

"Vami spomínané otázky sme prediskutovali osobne. Mail starosta@ladce.sk je aktívny, kontaktujte ma a môžeme sa stretnúť opäť."

 

Ing. arch. Ján Remo, starosta obce

 

 

 

Aj vaše otázky môžu byť zodpovedané! Stačí využiť kontaktný formulár, prípadne adresovať otázku na admin@ladce.sk. Odporúčame tiež sledovať Facebook LADCE a webstránku www.ladce.sk.

 

 

 

 

Archív odpovedí