Človek by nemal využívať rozum len na to, aby prežil.

Starosta sa pýta

 

Aj váš názor je dôležitý, aj váš názor môže prispieť k tomu, aby sa veci v Ladcoch zmenili k lepšiemu...

 

 

Prostredníctvom formulára Spýtajte sa starostu dostávam pravidelne veľa podnetov a otázok od občanov, ktorým nie sú veci v Ladcoch ľahostajné. Ale niekedy sa potrebujem pýtať aj ja. Verím, že tento formulár prinesie podnetné rady a pripomienky ako riešiť viaceré témy, ktoré sa nás dotýkajú. Vopred ďakujem za vaše názory, o ktorých vás ubezpečujem, že prichádzajú anonymne.

 

 

Aktuálna otázka: Premiestnenie pomníka pred Obecný úrad v Ladcoch

 

Aký je váš názor na premiestnenie Pomníka padlým a umučeným v SNP pred Obecný úrad v Ladcoch? V súčasnej dobe je aj na základe obhliadky akademickým sochárom Jurajom Krajčom Pomník padlých a umučených v SNP poškodený a je potrebné urobiť návrh na reštaurovanie tejto Národnej kultúrnej pamiatky. Poškodenie je spôsobené „zubom času“, poveternostnými podmienkami, ale aj množstvom ťažkých automobilov, ktoré prechádzajú cez križovatku. Zároveň si treba predstaviť priebeh spomienkových slávností, kde si pripomíname oslobodenie našej obce ako aj výročie SNP. Občania stoja na chodníku na jednej strane cesty a kapela s rečníkmi pri pamätníku na druhej strane cesty. Medzi nimi prechádzajú cyklisti a automobily. Preto vzišiel návrh na preloženie nášho pomníka pred dom kultúry, aby sme vytvorili vhodný priestor na dôstojnú pietnu spomienku na našich zavraždených spoluobčanov, ktorá nebude rušená prechádzajúcimi automobilmi a cyklistami. Súčasťou premiestnenia by bolo dobudovanie okolia pamätníka so zeleňou. Pripájam aj zopár vizualizácii, ako by raz mohlo "námestie" pred úradom spolu s pomníkom vyzerať. Privítali by ste v obci takúto zelenú zónu, prípadne, aké sú vaše predstavy?

 

 

Svoj názor (odpoveď) na otázku mi môžete poslať cez nižšie zverejnený formulár. Formulár je anonymný. Ďakujem za všetky názory.

 

 

Starosta sa pýta - odpovede na zverejnené témy

 

Meno (nepovinné):
Telefón (nepovinné):
E-mail (nepovinné):
Overovací kód: *
Váš návrh: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia