Naučme sa vnímať deti a rozumieť starcom, tým sa aj svet stane zrozumiteľnejší.

Školstvo

"Prvá Obecná škola v Ladcoch bola zriadená v r. 1876.  V Tunežiciach bola zriadená Obecná škola v r. 1909. Materská škola spolu s Detskými jaslami bola v Ladcoch zriadená v r. 1951. Osobitná učňovská škola internátna bola zriadená v priestoroch kaštieľa v Ladcoch v roku 1968."

 

 

História školstva v Ladcoch je bohatá. Učili tu mnohí učitelia, ktorí zostali v spomienkach terajšej strednej a staršej generácie, nielen ako učitelia, ale aj aktívni členovia a organizátori spoločenského, kultúrneho a športového života v Ladcoch.

 

Je správne ak sa budeme snažiť zverejňovať nielen auktuálne informácie o školách v Ladcoch, ale dáme priestor aj histórii, na ktorú sa často zabúda. Lebo ak dnes niečo nejde a v minulosti to šlo, bola to najmä zásluha týchto nadšených a zapálených ľudí. Aby mladšia generácia pochopila, ako sa to dá urobiť a možno zistila aj ako žili a boli šikovní ich rodiačia a starí rodičia.

 

Momentálne sú na stránke len stručné informácie o jednotlivých školách a prekliky na webstránky jednotlivých škôl. I tie však máme v pláne modernizovať. Na stránke OUI Ladce už pracujeme a mala by byť hotová a naplnená v priebehu októbra 2015. O jej spustení vás budeme informovať.