Ak chceš vedieť moje zajtra, nepýtaj sa ma na to dnes.

Projekt BUS STATION žiakov zo ZŠ Ladce

 

Žiaci z našej ZŠ, ktorým záleží na prostredí v ktorom žijú, pod vedením Mgr. Struňáka urobili projekt na skrášlenie zastávky pri škole. Obhájili si ho pred komisiou a získali finančný príspevok na realizáciu. Zároveň ponúkajú možnosť pridať sa k nim a spoločne urobiť okolie zastávky krajšie.

 


"Sme žiaci II. stupňa a koncom minulého roka sme sa zapojili do vzdelávacieho programu Roots & Shoots, ktorý spolupracuje s medzinárodnou organizáciou Jane Goodall Institute. Jedná sa o vzdelávací program, ktorého cieľom je zvýšiť motiváciu, záujem mladých ľudí pozitívne ovplyvňovať svoje okolie. V rámci nášho projektu chceme zrenovovať našu školskú autobusovú zastávku, ktorá je pri našej Základnej škole v Ladcoch. V súčasnosti je zástavka popísaná, pokreslená a miestami zhrdzavená. Neslúži len žiakom ktorí čakajú na autobus, ale najmä počas pekného počasia sa pri nej poobede a na večer často stretávajú deti a mládež. Radi by sme obnovili náter autobusovej zástavky a umelecké grafity, v jej blízkosti by sme radi zrealizovali výsadbu okrasného kríku, umiestnili čitateľskú búdku, vešiaky na školské aktovky, informačnú mapu so zaujímavosťami okolia Ladiec.

 

 

Milí rodičia, spolužiaci a všetci ktorým nie je jedno v akom prostredí žijeme, pozývame Vás k spolupráci, dajte nám vedieť o svojich nápadoch a návrhoch. Prispejte svojou iniciatívou k zlepšeniu súčasného stavu našej autobusovej zástavky. V prípade, že sa chcete o našom projekte dozvedieť viac, ponúknuť nám pomoc môžete nás kontaktovať priamo v škole, alebo cez sociálnu sieť Messenger - R&S Ladce."

 

TEŠÍME SA NA SPOLUPRÁCU

R&S Ladce

Súbory na stiahnutie