Ako ty ľúbiš tak budeš aj ty ľúbený. Ako ty ničíš, tak budeš aj ty zničený.

Nenavštevujme Kríž Butkov, zdržujme sa doma a správajme sa zodpovedne

 

Výzva od starostu obce - nenavštevujme Kríž Butkov, zdržujme sa doma a správajme sa zodpovedne

 

"Vážení občania, turisti, návštevníci obce,

 

hoci dokážem pochopiť, že pekné počasie a „voľno“ z práce Vás lákajú von, chcem Vás touto cestou poprosiť o rešpektovanie vydaných nariadení týkajúcich sa verejného stretávania sa a zhromažďovania sa na hore Butkov. Viacerí si v týchto dňoch vyberáte túto lokalitu na prechádzky so svojimi rodinami. Chcem Vás však upozorniť, že toto miesto je celoročne veľmi frekventované. Nie je tiché, ani izolované. Podobný nápad ako máte Vy majú ďalšie desiatky ľudí (o čom nás presvedčil aj uplynulý víkend), čo sa v konečnom dôsledku prejaví tak, že sa na tomto mieste stretnete ako jedna veľká skupina.

 

 

Nemôžete mat istotu, kto je a kto nie je zdravý (pretože veľa ľudí bez príznakov môže zatiaľ vírus len prenášať), s návštevníkmi hory Butkov sa stretnete či po ceste nahor, alebo naspäť. Myslite prosím Vás aj na to, že cesta k tejto hore vedie cez obec Ladce a zbytočným cestovaním len dávame vírusu možnosť dostať sa viac a viac medzi ľudí, do obce, medzi našich občanov, Vašu rodinu či známych.

 

 

Vyzývam preto všetkých k tolerantnosti, pokore a rešpektu k nariadeniam, ktoré vznikli oprávnene a ktorých dodržiavanie nás, verím, ochráni. Vyberajte si na krátke prechádzky menej frekventované lokality vo svojom okolí, necestujte, keď nemusíte a neberte karanténu či pobyt doma ako možnosť turisticky sa vyžiť. Nezdružujte sa na verejných priestranstvách, nenavštevujte s deťmi ihriská, športoviská, nepúšťajte mládež na večerné potulky s vrstovníkmi. Odhovorte známych od toho, že pozrieť si horu Butkov je ideálne práve v tento čas. Ani jeden z nás nesmie situáciu brať na ľahkú váhu.

 

 

V prípade, že máte otázky alebo návrhy ako by obec mohla byť nápomocná svojim občanom v tomto období, môžete využiť aj anonymný kontaktný formulár Spýtajte sa starostu. Nakoľko sme boli upozornení na situácie, kedy máte pocit, že Vaši susedia alebo známi sa vrátili zo zahraničia a nedodržujú predpísanú karanténu, vyzývam Vás nabrať odvahu a oznámiť to obci napríklad aj prostredníctvom spomenutého formulára.

 

 

My sa budeme snažiť všetky dôležité informácie a nariadenia zverejňovať na našej webovej stránke (https://www.ladce.sk/koronavirus-covid-19-dolezite-informacie-pre-verejnost/) a Facebookovej stránke obce, aby ste mali prehľad o tom, čo je zavreté, ktoré inštitúcie fungujú a ktoré nie.

 

Ďakujem všetkým, ktorí sa správajú zodpovedne a verím, že nás čakajú aj krajšie, lepšie časy."

 

Ing. Jaroslav Koyš, starosta obce Ladce

 

 

Späť na všetky oznamy