Musí existovať čierna, aby mohla vyniknúť biela.

Dokumentárny film o vodnom diele Dolné Kočkovce - Ladce (výzva na pomoc)

 

Na obecný úrad prišiel e-mail s prosbou o spoluprácu pri natáčaní dokumentárneho filmu. P. Leidenfrostová hľadá bývalých zamestnancov a pamätníkov výstavby elektrární v Ladcoch a Kočkovciach. Pamätníci sa môžu prihlásiť aj cez mail starosta@ladce.sk. Celé znenie emailu nižšie:

 

 

 

"Dobrý deň, pán starosta,

som scenáristka a režisérka a pre RTVS pripravujem dokumentárny film o vodnom diele Dolné Kočkovce - Ladce. Ide o celú sériu dokumentárnych filmov o jedinečných industriálnych stavbách s názvom Budujeme Slovensko.

Hľadám bývalých zamestnancov, ktorí na diele pracovali. Tých by som rada navštívila, alebo sa s nimi telefonicky spojila, všetko, samozrejme, bez kamery, len s cieľom sa porozprávať. Možno to budú oni, čo mi pomôžu posunúť sa d'alej, spomenú si na niekoho iného alebo na nejaký zaujímavý detail. Samotné natáčanie plánujeme až na jar budúceho roka. 

Rada by som Vás poprosila o pomoc pri hľadaní ľudí:

  • pamätníkov, ktorí na hornej hati alebo v nižšej hydrocentrále pracovali a pamätajú si, ako fungovalo dielo pred modernizáciou. Či už ide o riaditeľov, strojníkov, inžinierov, vrátnikov,
  • pamätníkov, ktorí pracovali na výstavbe elektrických vedení, 
  • tých, čo pomáhali pri čistení kanála pri jeho pravidelnom vypúšťaní,
  • miestnych zberateľov rádii, ked'že tento diel bude aj o histórii elektrifikácie Slovenska,
  • tých, čo si pamätajú budovateľské roky či iné výnimočné udalosti pri elektrifikácii Slovenska."

 

 

Ďakujem Vám za akúkoľvek pomoc,

Kristína Leidenfrostová

+421908 797 067

 

 

 

 

Späť na všeobecné oznamy