Najťažším bojom bude vždy boj s hlúposťou.

Žiadosť o pomoc - ukradnutý traktor

 

"Dobrý deň, z piatka na sobotu t.j. z dňa 20. 10. na 21. 10.2017 bol v obci Ladce časť Tunežice ukradnutý malotraktor továrenskej výroby značky Hittner Ecotrac 40. Malotraktor bol toho času garážovaný na súkromnom pozemku nachádzajúcom sa medzi hlavnou cestou BA–ZA a derivačným kanálom pri diaľnici. Stopy po ukradnutom traktore viedli po družstevnom poli k derivačnému kanálu, pri ktorom na asfaltovej ceste skončili.

 

S najväčšou pravdepodobnosťou na tejto ceste na odvoz ukradnutého traktora čakalo úžitkové vozidlo (dodávka) a s menšou pravdepodobnosťou by to mohlo byť vozidlo s pripojeným vozíkom, prípadne odťahovka. Traktor mal v garáži v trojbodovom závese pripojený mulčovač, ktorý pravdepodobne odpojili z dôvodu nadrozmeru a nezmestenia do dodávky. Vozidlo od derivačného kanála malo možnosť odísť pozdĺž kanála buď v smere Ladce, Hloža alebo v smere Košeca, Ilava. Najkratšia trasa od kanála na hlavnú cestu BA-ZA je priamo cez obec Tunežice okolo bývalého družstva s výjazdom pri nadjazde nad železničnou traťou.

 

Traktor bol 2 ročný, červenej farby v stave nového s EČ IL588AE. Pokiaľ by ste niekde našli odhodené EČ alebo u niekoho to číslo zazreli, dajte nám informáciu na email, prípadne na Políciu SR. Na traktore bola nainštalovaná predná hydraulika v prevedení tmavomodrého odtieňa viď foto. Predná hydraulika nebola kompletná chýbali tam zdemontované časti, ktoré sú na foto vyznačené červenou. Pokiaľ by ste niekde takýto traktor zbadali s vedomím, že taký tam nikdy nestál, alebo nebol vlastnený majiteľom a bolo by vám to niečím podozrivé, dajte nám info na email, prípadne na Políciu SR. S pravdepodobnosťou sa môže nachádzať a prevádzkovať niekde v odľahlých častiach, kde nebude k prevádzke potrebovať EČ. Môže sa nachádzať v TN kraji, nevylučuje sa aj okolie ZA a ZA kraj. Samozrejme po takomto upozornení môže byť odvlečený aj do vzdialenejších regiónov SK, pripadne CZ.

 

Prosíme o informáciu každého druhu, hlavne o “dodávke“, ktorá mohla byť v tu noc niečím podozrivá niekde na ceste v okolí a teraz po prečítaní sa vo vás vzbudilo podozrenie “že to mohla byť ona“. Každá informácia môže pomôcť dopátrať sa k traktoru a práca Polície SR je snaživá, ale často krát bez našich povšimnutých detailov neúspešná. Aj drobná informácia môže priviesť k nájdeniu traktora a finančná odmena pri nájdení traktora bude dobre ocenená so 100% diskrétnosťou.

Vopred ďakujeme aspoň za prečítanie. Včera boli u nás a od zajtra si už môžu robiť zálusk na lup u Vás."

 

Kubota,AGZAT,New Holland,Zetor,TK14

 

Kontakt: Ján Poliak 0948 007 950